Mieszkaniec Przemyśla pozbawił życia swoją żonę

4 września 2018

52-letni mężczyzna pozbawił życia swoją żonę. Sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.
W miniony piątek, w jednym z mieszkań przy ul. Głowackiego w Przemyślu, głuchonieme małżeństwo spożywało alkohol. W pewnym momencie pomiędzy parą doszło do sprzeczki, w trakcie której mężczyzna kilkakrotnie uderzył żonę w głowę szklaną butelką. 52-letni mieszkaniec Przemyśla spowodował u 56-latki obrażenia stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowiu, w wyniku którego kobieta wykrwawiła się.
Po całym zdarzeniu mężczyzna poprosił o pomoc sąsiadkę, która zawiadomiła służby ratunkowe. Obecny na miejscu patomorfolog stwierdził zgon kobiety. Śledczy pod nadzorem prokuratora wykonali oględziny, przesłuchano świadków, a ciało kobiety zabezpieczono do dalszych badań.
Policjanci jeszcze tego samego dnia zatrzymali 52-latka i osadzili w policyjnym areszcie. Mężczyzna złożył wyjaśnienia w Prokuraturze Okręgowej w Przemyślu. Na wniosek prokuratora, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 52-latka na  okres trzech miesięcy.