Mieszkańcu Przemyśla! Idź na wybory!

14 listopada 2014

Wybory już za dwa dni. Wybory, które są najważniejsze spośród wszystkich. Od nich zależy, jakimi będziemy jakimi będziemy chodzić chodnikami, ile płacić za autobus, czy w najbliższej okolicy jest klimat do powstawania nowych firm, które będą dawać nam pracę.

Dotyczą bezpośrednio każdego z nas. Dziwi fakt, że tak mało z nas chodzi głosować na przedstawicieli w samorządzie. Nie pozostawiajmy tej decyzji innym. Dlatego redakcja Portalu Przemyskiego gorąco zachęca, bez względu na kogo i na jaką opcję, idźcie głosować.

Wybory samorządowe nie są łatwe. Jest prawie dziesięć komitetów, każdy wystawia po kilkadziesiąt kandydatów. Łatwo się w tym tłumie zgubić. W takiej sytuacji najlepiej znaleźć na listach znajomego, sąsiada, osobę którą się poważa i szanuje. Niech nie będzie na pierwszym czy drugim miejscu. Zagłosujcie, na kandydata, któremu ufacie. Jest ich naprawdę dużo. Na pewno kogoś znajdziecie.

O kandydatach na prezydenta w większości mamy opinie już wyrobione. Często nie są one dobre i pochlebne, a dotyczą absolutnie wszystkich startujących. Jednak, kandydatów już nie zmienimy, miejmy świadomość, że jeden z nich już niedługo zostanie wybrany na włodarza naszego miasta na kolejne cztery lata. Dlatego tu także nie pozwólmy aby zrobiono to za nas. Jeśli nie mamy wybranego faworyta, pomyślmy, do kogo jest nam najbliżej, z kim się zgadzamy najbardziej i mimo że nie mamy do niego całkowitego przekonania, oddajmy głos właśnie na niego.

To naprawdę ważne. Politycy często powtarzają formuły takie jak: demokracja, społeczeństwo obywatelskie czy wysoka frekwencja, a tak naprawdę najchętniej wybieraliby się sami, z pomocą garstki zaufanych sobie ludzi. Nie pozwólmy im na to. Pokażmy że mieszkańcy Przemyśla mają głos i że jest to głos słyszalny.

Piotr Gdula