Medalowy weekend przemyskich tenisistów stołowych

27 kwietnia 2015

Przemyscy tenisiści stołowi z weekendowych zawodów wrócili do domu z medalami.

Podczas sobotnich Mistrzostw Podkarpacia Weteranów w tenisie stołowym przemyscy zawodnicy zdobyli trzy złote medale. Dwa z nich wywalczył Janusz Żygała trener sekcji tenisa stołowego Młodzieżowego Domu Kultury w Przemyślu, wychowanek Nurt-u Przemyśl. Zawodnik ten wygrał w swojej kategorii wiekowej 50-60 lat oraz turniej amatorów weteranów, gdzie prawo gry mieli zawodnicy, którzy w bieżącym sezonie nie występowali w rozgrywkach III ligi lub wyższej. Złoty medal zdobyła również Danuta Majer, nauczycielka w ZSEiO w Przemyślu.

Dzień później w Krośnie odbyły się indywidualne mistrzostwa kadetów w tenisie stołowym. Prawo startu w nich mieli zawodnicy, którzy po serii trzech turniejów grand prix zostali sklasyfikowani na liście wojewódzkiej na miejschach 1-32.

W turnieju rozegranym systemem pucharowym najlepiej zaprezentowała się Justyna Sas, która zdobyła brązowy medal w grze indywidualnej. Zawodniczka ta ma dużą szansę na Mistrzostwa Polski kadetów ponieważ jest pierwszą rezerwową uprawnioną do wzięcia w nich udziału.

W kategorii kadetów Oskar Krzysik w turnieju pocieszenia zajął 9 miejsce przegrywając w całym turnieju tylko jedną partię, na miejscu 17 sklasyfikowany został Kamil Sas.