Maraton Grozy w kinie Centrum

25 lipca 2016

W dniu 5 sierpnia, w kinie Centrum w Przemyślu odbędzie się MARATON GROZY, podczas którego zostaną zaprezentowane trzy filmy.

Podczas Maratonu Grozy zaprezentowane zostaną trzy filmy : „The Canal”, „The Hallow”, „Worry Dolls”.

„The Canal” – David archiwista wiódł życie spokojne i łagodne, tak jak jego praca. Wszystko diametralnie zmienia się, gdy spada na niego podejrzenie, że ukochana żona Alice ma romans z jednym ze swoich klientów. Pewnego dnia koleżanka z pracy daje Dawidowi taśmę do zarchiwizowania. Mężczyzna odkrywa, że dom, w którym mieszka to miejsce brutalnego morderstwa popełnionego w 1902 roku. Do nadwyrężonego umysłu Dawida wkrada się małymi krokami obsesja. Po tym, gdy romans jego żony wychodzi na jaw, kobieta znika. Jedynym i głównym podejrzanym staje się Dawid, którego myśli coraz mocniej zjada przekonanie o tym, że za wszelkim złem jakie dzieje się w domu kryje się demon/ siła nadprzyrodzona. Nic nie jest takie jak uprzednio. W majakach makabrycznych wizji i obrazów trudno odróżnić prawdę od fałszu.

„The Hallow” – Adam Hitchens – związany z działaniami na rzecz ochrony przyrody zostaje skierowany do Irlandii. Wraz z rodziną trafia do starego domu otoczonego przez malownicze i bezkresne lasy. Już na samym początku mieszkańcy powołując się na dawne irlandzkie legendy ostrzegają go przed złem czającym się pośród drzew. Dookoła domu zaczynają dziać się dziwne rzeczy. Adam zasłyszane i przeczytane legendy traktuje coraz poważniej, tym bardziej, że zło zamieszkałe w drzewach zagraża nie tylko jemu, ale całej jego rodzinie, która jest dla niego wszystkim.

Film otrzymał nagrody i wyróżnienia : Screamest Horror Festival 2015 – jeden z najlepszych festiwali horrorystycznych organizowanych w Hollywood, główne nagrody za: reżyserię, zdjęcia, ścieżkę dźwiękową, efekty specjalne i charakteryzację; Toronto After Dark Festival 2015 – główne nagrody za: najlepszy horror, najbardziej przerażający film, najlepszy plakat.

„The Worry Dolls” – Opuszczony szpital. Uwięziona, pokaleczona dziewczyna próbuje uciec… Młody mężczyzna siedzi w jednej z sal… w dłoni trzyma dziwne, malutkie drewniane lalki… Jego ciałem wstrząsa dreszcz, tak jakby był pod wpływem obcej, nienaturalnej siły… wkrótce wstaje, uruchamia coś na kształt pneumatycznego młota i rusza w pościg za śmiertelnie przerażoną dziewczyną.. na drodze staje mu jednak młody, mało doświadczony policjant nie zdający sobie sprawy z tego, jak łatwym jest celem… W ciągu kilku godzin na miasteczko spada fala niczym nieuzasadnionych, drastycznych zbrodni, a wszyscy zabójcy okazują się być klientami dziwnych naszyjników… Z kolei córka detektywa, która stoi za ich wykonaniem w ciężkim stanie trafia do szpitala. Detektyw zaczyna dostrzegać dziwny związek pomiędzy przypadkowymi zbrodniami, a morderstwami, za którymi stał oprawca ukrywający się w opuszczonym szpitalu psychiatrycznym. Rozsądek przegrywa z emocjami – wszak zagrożone jest życie jego jedynej córki.

Cena biletu za cały maraton 25 zł.