Laureaci konkursu „Zasłużony dla Wolontariatu 2018” [zdjęcia]

6 grudnia 2018

5 grudnia obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji w Przemyskiej Bibliotece Publicznej odbyła się II Przemyska Gala Wolontariatu, podczas której został rozstrzygnięty konkurs „Zasłużony dla Wolontariatu 2018”.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta Przemyśla, nauczyciele i uczniowie szkół oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Głównym punktem uroczystości było ogłoszenie nominacji i laureatów w konkursie „Zasłużony dla Wolontariatu 2018”. Na konkurs wpłynęło łącznie 16 wniosków. Po zapoznaniu się z opinią Kapituły Konkursowej, Prezydent Miasta Przemyśla przyznał nominacje do nagrody w poszczególnych kategoriach.

W kategorii Przemyski Wolontariusz Roku – wolontariat indywidualny nominację i statuetkę otrzymała: Anna Krupska za wieloletnią, systematyczną, pełną zaangażowania pracę wychowawczą i edukacyjną na rzecz rozwoju wolontariatu uczniowskiego.

W kategorii Przemyski Wolontariusz Roku – wolontariat grupowy nominacje otrzymały:
1) Grupa Ratownictwa PCK „Przemyśl”
2) Szkolny Klub Wolontariatu przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Przemyślu
3) Szkolne Koło „Caritas” przy Szkole Podstawowej Nr 14 im. Zjednoczonej Europy w Przemyślu
4) Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej Nr 5 im. Bohaterów Września w Przemyślu
Laureatem została Grupa Ratownictwa PCK „Przemyśl” za wielokierunkową działalność społeczną, wychowawczą i edukacyjną oraz gotowość do niesienia pomocy drugiemu człowiekowi w każdych warunkach.

W kategorii Przemyska Organizacja/Instytucja Przyjazna Wolontariuszom nominacje otrzymały:
1) Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Przemyślu
2) Przemyskie Stowarzyszenie Dobrego Wojaka Szwejka
3) Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu
Laureatem został Młodzieżowy Dom Kultury w Przemyślu za stworzenie przyjaznego środowiska rozwoju, partnerskie podejście do wolontariuszy, życzliwość i opiekę.

Uroczystość uświetnił występ romskiego zespołu Terne Ćiaja z Przemyśla, którego opiekunem artystycznym jest Dawid Huczko.

Poczęstunek na tą okazję został przygotowany przez Środowiskowy Dom Samopomocy pod kierunkiem Agaty Grochoła oraz Polski Komitet Pomocy Społecznej w ramach prowadzonych warsztatów przez uczestników w ramach PO PŻ 2014-2020 w Podprogramie 2018.

Fot. Agata Czereba/UM

no images were found