„Kwietna Niedziela” w przemyskim Centrum Kulturalnym [Galeria zdjęć]

26 marca 2016

W przemyskim Centrum Kulturalnym odbył się XVII Jarmark Rękodzieła Ludowego „Kwietna Niedziela”. Była to okazja to zaprezentowania dzieł związanych z wielkanocnymi obrzędami.

W niedzielę, 20 marca, w Centrum Kulturalnym w Przemyślu ludowi twórcy zaprezentowali swoje dzieła związane z wielkanocnymi obrzędami. Zwiedzający Jarmark mogli podziwiać, a także kupić pisanki wykonane różnymi technikami – malowane, drapane, oklejane, serwety, koszyczki, baranki i zajączki z ciasta, świąteczne kartki, stroiki itp.

W trakcie trwania Jarmarku „Kwietna Niedziela” ogłoszono wyniki X Konkursu Plastycznego „Wielkanocne Tradycje”, który cieszy się dużym zainteresowaniem, a prace zgłaszane do niego są coraz ciekawsze i różnorodne pod względem technik wykonania. Najpiękniejsze prace można oglądać na wystawie pokonkursowej do 29 marca.

W tym dniu również, Zespół Artystyczny z Bolestraszyc zaprezentował sztukę „Umęczon pod ponckim Piłatem”. Sztuka w trzech aktach ukazała rozterki, uczucia i postawy ludzi żyjących w czasach Jezusa. Przedstawiony został też ewangeliczny obraz Zmartwychwstania i spotkanie z uczniami w wieczerniku tuż po Zmartwychwstaniu.

no images were found