Kto wiceprezydentem, kto skarbnikiem, kto sekretarzem? Zaskakujące decyzje prezydenta W. Bakuna

4 grudnia 2018

Mija miesiąc od wyboru Wojciecha Bakuna na prezydenta Przemyśla, a nadal oficjalnie nie wiadomo, kto obejmie kluczowe stanowiska w mieście. Według naszych informacji w najbliższym czasie nie dojdzie do większych zmian w urzędzie.

Już pierwsze głosowania w radzie pokazały, że jest faktem koalicja prezydenckiego ugrupowania KUKIZ’15 z Koalicją Obywatelską, czyli przede wszystkim Platformą Obywatelską. Do faktycznego sojuszu doszło pomimo braku podpisania oficjalnej umowy koalicyjnej, gdyż – według naszego informatora – oficjalne zawarcie koalicji byłoby nie na rękę obu stronom. KUKIZ’15 chce być bowiem odbierany jako ugrupowanie tzw. „antysystemowe”, które w wyborach sejmowych w 2015 roku zdobyło mandaty głównie dzięki krytyce Platformy Obywatelskiej i prezydenta Komorowskiego. Z kolei oficjalne wejście Koalicji Obywatelskiej w układ z KUKIZ’15 mogłoby być bardzo źle postrzegane przez elektorat PO ze względu na obecność narodowców w ruchu Pawła Kukiza.

O ile prawie pewne jest, że wiceprezydentem z ramienia koalicyjnej Platformy Obywatelskiej zostanie Bogusław Świeży, sytuowany w kręgu ludzi Wojciecha Błachowicza, to inne personalia wywodzą się z ekipy byłego prezydenta Roberta Chomy.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od pragnącego zachować anonimowość urzędnika miejskiego wynika, że stanowisko sekretarza miasta utrzyma Dariusz Łapa, związany z poprzednią ekipą. Jest to o tyle zaskakujące, bo właśnie stanowisko sekretarza daje kontrolę nad pracą całego urzędu i jest kluczowym w zarządzaniu miastem przez prezydenta.

Prawdopodobnie skarbnikiem miasta zostanie Anna Bobko z wydziału finansowego, która ma opinię pracowitej i skromnej osoby. Przez lata pracowała w miejskich finansach, co jest i zaletą, jak i pewnym zobowiązaniem wobec byłych zwierzchników.

Co może dziwić to fakt, iż – według naszych informacji – nie ma spodziewanych zmian na stanowiskach prezesów spółek miejskich. Być może prezydent Bakun czeka na wyniki zapowiedzianych audytów, by podjąć decyzje personalne.
W opinii naszego informatora brak rewolucji kadrowych został w urzędzie miejskim przyjęty z ulgą, bo pamiętając kampanię W. Bakuna odnosiło się wrażenie, że szykują się duże zmiany w mieście.

Po opublikowaniu artykułu dotarała do nas informacja, że na stanowisko skarbnika miasta powołana zostanie pani Monika Czuryk.