Kto wiceprezydentem, kto skarbnikiem, kto sekretarzem? Zaskakujące decyzje prezydenta W. Bakuna

05/12/2018
3907 Views

Mija miesiąc od wyboru Wojciecha Bakuna na prezydenta Przemyśla, a nadal oficjalnie nie wiadomo, kto obejmie kluczowe stanowiska w mieście. Według naszych informacji w najbliższym czasie nie dojdzie do większych zmian w urzędzie.

Już pierwsze głosowania w radzie pokazały, że jest faktem koalicja prezydenckiego ugrupowania KUKIZ’15 z Koalicją Obywatelską, czyli przede wszystkim Platformą Obywatelską. Do faktycznego sojuszu doszło pomimo braku podpisania oficjalnej umowy koalicyjnej, gdyż – według naszego informatora – oficjalne zawarcie koalicji byłoby nie na rękę obu stronom. KUKIZ’15 chce być bowiem odbierany jako ugrupowanie tzw. „antysystemowe”, które w wyborach sejmowych w 2015 roku zdobyło mandaty głównie dzięki krytyce Platformy Obywatelskiej i prezydenta Komorowskiego. Z kolei oficjalne wejście Koalicji Obywatelskiej w układ z KUKIZ’15 mogłoby być bardzo źle postrzegane przez elektorat PO ze względu na obecność narodowców w ruchu Pawła Kukiza.

O ile prawie pewne jest, że wiceprezydentem z ramienia koalicyjnej Platformy Obywatelskiej zostanie Bogusław Świeży, sytuowany w kręgu ludzi Wojciecha Błachowicza, to inne personalia wywodzą się z ekipy byłego prezydenta Roberta Chomy.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od pragnącego zachować anonimowość urzędnika miejskiego wynika, że stanowisko sekretarza miasta utrzyma Dariusz Łapa, związany z poprzednią ekipą. Jest to o tyle zaskakujące, bo właśnie stanowisko sekretarza daje kontrolę nad pracą całego urzędu i jest kluczowym w zarządzaniu miastem przez prezydenta.

Prawdopodobnie skarbnikiem miasta zostanie Anna Bobko z wydziału finansowego, która ma opinię pracowitej i skromnej osoby. Przez lata pracowała w miejskich finansach, co jest i zaletą, jak i pewnym zobowiązaniem wobec byłych zwierzchników.

Co może dziwić to fakt, iż – według naszych informacji – nie ma spodziewanych zmian na stanowiskach prezesów spółek miejskich. Być może prezydent Bakun czeka na wyniki zapowiedzianych audytów, by podjąć decyzje personalne.
W opinii naszego informatora brak rewolucji kadrowych został w urzędzie miejskim przyjęty z ulgą, bo pamiętając kampanię W. Bakuna odnosiło się wrażenie, że szykują się duże zmiany w mieście.

Po opublikowaniu artykułu dotarała do nas informacja, że na stanowisko skarbnika miasta powołana zostanie pani Monika Czuryk. 

Inne wiadomości

Próbował przemycić przez granicę nielegalny towar
Wiadomości
210 views
Wiadomości
210 views

Próbował przemycić przez granicę nielegalny towar

af - 18/01/2019

Obywatel Niemiec próbował przemycić przez granicę alkohol i papierosy. Nielegalny towar przechwycili jednak funkcjonariusze Służby Celno - Skarbowej. 12 stycznia,…

Miało być bezpieczniej, wciąż nie jest
Wiadomości
736 views
Wiadomości
736 views

Miało być bezpieczniej, wciąż nie jest

af - 17/01/2019

Przesunięcie przejścia dla pieszych z ul.św. Jana na ul.Glazera miało poprawić bezpieczeństwo zarówno przechodniów jak i samych kierowców. Tak jednak…

Karnawałowy Koncert na scenie Zamku Kazimierzowskiego [galeria zdjęć]
Wiadomości
271 views
Wiadomości
271 views

Karnawałowy Koncert na scenie Zamku Kazimierzowskiego [galeria zdjęć]

af - 17/01/2019

11 stycznia na scenie Zamku Kazimierzowskiego odbył się Koncert Karnawałowy w wykonaniu Przemyskiego BIG BANDU pod dyrekcją Antoniego Gurana oraz…