Kto wiceprezydentem, kto skarbnikiem, kto sekretarzem? Zaskakujące decyzje prezydenta W. Bakuna

05/12/2018
3999 Views

Mija miesiąc od wyboru Wojciecha Bakuna na prezydenta Przemyśla, a nadal oficjalnie nie wiadomo, kto obejmie kluczowe stanowiska w mieście. Według naszych informacji w najbliższym czasie nie dojdzie do większych zmian w urzędzie.

Już pierwsze głosowania w radzie pokazały, że jest faktem koalicja prezydenckiego ugrupowania KUKIZ’15 z Koalicją Obywatelską, czyli przede wszystkim Platformą Obywatelską. Do faktycznego sojuszu doszło pomimo braku podpisania oficjalnej umowy koalicyjnej, gdyż – według naszego informatora – oficjalne zawarcie koalicji byłoby nie na rękę obu stronom. KUKIZ’15 chce być bowiem odbierany jako ugrupowanie tzw. „antysystemowe”, które w wyborach sejmowych w 2015 roku zdobyło mandaty głównie dzięki krytyce Platformy Obywatelskiej i prezydenta Komorowskiego. Z kolei oficjalne wejście Koalicji Obywatelskiej w układ z KUKIZ’15 mogłoby być bardzo źle postrzegane przez elektorat PO ze względu na obecność narodowców w ruchu Pawła Kukiza.

O ile prawie pewne jest, że wiceprezydentem z ramienia koalicyjnej Platformy Obywatelskiej zostanie Bogusław Świeży, sytuowany w kręgu ludzi Wojciecha Błachowicza, to inne personalia wywodzą się z ekipy byłego prezydenta Roberta Chomy.

Z informacji jakie uzyskaliśmy od pragnącego zachować anonimowość urzędnika miejskiego wynika, że stanowisko sekretarza miasta utrzyma Dariusz Łapa, związany z poprzednią ekipą. Jest to o tyle zaskakujące, bo właśnie stanowisko sekretarza daje kontrolę nad pracą całego urzędu i jest kluczowym w zarządzaniu miastem przez prezydenta.

Prawdopodobnie skarbnikiem miasta zostanie Anna Bobko z wydziału finansowego, która ma opinię pracowitej i skromnej osoby. Przez lata pracowała w miejskich finansach, co jest i zaletą, jak i pewnym zobowiązaniem wobec byłych zwierzchników.

Co może dziwić to fakt, iż – według naszych informacji – nie ma spodziewanych zmian na stanowiskach prezesów spółek miejskich. Być może prezydent Bakun czeka na wyniki zapowiedzianych audytów, by podjąć decyzje personalne.
W opinii naszego informatora brak rewolucji kadrowych został w urzędzie miejskim przyjęty z ulgą, bo pamiętając kampanię W. Bakuna odnosiło się wrażenie, że szykują się duże zmiany w mieście.

Po opublikowaniu artykułu dotarała do nas informacja, że na stanowisko skarbnika miasta powołana zostanie pani Monika Czuryk. 

Inne wiadomości

Rozmawiali o Karpatach
Wiadomości
369 views
Wiadomości
369 views

Rozmawiali o Karpatach

adm - 18/02/2019

Przez dwa dni weekendu w krasiczyńskim zamku odbywała się konferencja zorganizowana przez Marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego pod hasłem Europa Karpat.…

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.
Wiadomości
1638 views
Wiadomości
1638 views

Internet nie wybacza. Burza po wpisie marszałka Ortyla.

adm - 16/02/2019

Jednym z ulubionych tematów internautów w Polsce są  tzw. „wrzutki” zdjęć jedzenia w publicznych szpitalach. Na podobny pomysł wpadł Dariusz…

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników
Wiadomości
953 views
Wiadomości
953 views

Niedopuszczalny stan czystości miejskich chodników

adm - 16/02/2019

Otrzymaliśmy sygnał wraz ze zdjęciami od czytelnika dotyczący czystości chodników w ścisłym centrum miasta. Zdjęcia zostały wykonane w ostatnią niedzielę.…