Kontrabanda wyrzucona z pociągu

24 grudnia 2018

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Przemyślu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Medyce udaremnili przemyt papierosów. Nielegalny towar został wyrzucony z pociągu.

20 grudnia br., funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei w Przemyślu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej w Medyce prowadzili działania mające na celu ujawnienie wyrzutów wyrobów akcyzowych z pociągu międzynarodowego relacji Odessa – Przemyśl. Funkcjonariusze zauważyli, że w stacji kolejowej Medyka Towarowa, że z tego pociągu został wyrzucony worek, po który podjechało samochodem osobowym dwóch mężczyzn. Następnie jeden z nich niezwłocznie udał się na nasyp kolejowy celem zabrania nieznanego pakunku.

Mężczyźni zostali natychmiast ujęci, a następnie wylegitymowani. Przemytnikami okazali się obywatele Ukrainy. W wyrzuconym pakunku było 500 paczek papierosów marki LM bez polskich znaków akcyzy o wartości rynkowej 6800 zł.

Podczas interwencji z powodu agresywnego zachowania się mężczyzn funkcjonariusze byli zmuszeni do użycia środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek.
Dalsze czynności w tej sprawie prowadzić będą funkcjonariusze Straży Granicznej w Medyce.