Konkurs Literacki „Mój miś” w SP nr 5 w Przemyślu

16 grudnia 2018

25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. W związku z tym w Szkole Podstawowej nr 5 w Przemyślu przez cały listopad trwał Konkurs Literacki „Mój miś”.

Uczniowie klas od I do VIII napisali wiele pięknych opowiadań, których bohaterami były misie. Celem konkursu było kształcenie literackie w zakresie tworzenia opowiadań twórczych, integracja oraz dobra zabawa. Uczniowie ochoczo przystąpili do pracy. Powstały prace o wielkich walorach zarówno literackich jak i artystycznych. Jedne historie były zabawne, inne wzruszające.

Pomysłodawczynią i organizatorką konkursu była nauczycielka języka polskiego Agnieszka Olchowy, a nagrody ufundował Urząd Miejski w Przemyślu.

Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się na początku grudnia. Z rąk dyrektora szkoły Małgorzaty Ziober oraz przewodniczącej Zarządu Osiedla nr 16 „Mickiewicza” Janiny Ścibiwołk, wszyscy otrzymali dyplomy, słodycze oraz misie. Nawet młodzież z klas starszych, nie kryła uśmiechu na widok przytulanki. Wszak misie kochamy wszyscy.