Konferencja liderów przemyskiej Platformy. Czy Wojciech Błachowicz będzie kandydował?

3 czerwca 2014

„Jest dobrze! Ale potrzeba kopa rozwojowego dla miasta i my to potrafimy zrobić” te słowa padły podczas poniedziałkowej konferencji Platformy Obywatelskiej. Spotkanie było okazją do podsumowania ostatnich wyborów do europarlamentu.

Podczas konferencji Ewa Sawicka, Wojciech Błachowicz oraz Piotr Tomański podziękowali za poparcie oraz wkład wniesiony w udział kampanii wyborczej. Platforma na Podkarpaciu uzyskała 33 % głosów i tym samym jeden mandat. Jak podkreślił Piotr Tomański poparcie dla jego ugrupowania w naszym rejonie jest jednym z najwyższych w skali województw. Mieszkańcy Podkarpacia uczestnicząc wyborach powinni pamiętać by swój głos oddawać na ludzi, którzy są na miejscu dzięki czemu zawsze pomogą w rozwiązywaniu zgłoszonych problemów.

Do czasu wyborów samorządowych PO ma nadzieję zdobyć jeszcze większe zaufanie mieszkańców Przemyśla. Ugrupowanie ma potencjał, potrafi wygrywać i do tego będzie dążyć.

Czy Wojciech Błachowicz będzie kandydował na prezydenta Przemyśla?

W trakcie najbliższych spotkań PO wyłoni swojego kandydata na prezydenta. Bardzo prawopodobna okazuje się kandydatura niedawno usuniętego ze stanowiska wiceprezydenta Wojciecha Błachowicza, który jak sam przyznaje widzi się w tej roli.

W odniesieniu do ostatniej konferencji prezydenta Roberta Chomy poświęconej zerwaniu koalicji PO z Regią Civitas Piotr Tomański nie krył, że posunięcie jego ugrupowania było oczywiste w obliczu decyzji prezydenta. Podjęte przez Roberta Chomę ruchy zmianowe wskazują na niebezpieczeństwo zbliżania się do PiS, pomimo wielu zaprzeczeń z jego strony.

„Przykro mi, że po 3,5 roku pozytywnych opinii zostałem nagle nazwany leniem. Robert Choma będzie musiał się z tego wyspowiadać” przyznaje Wojciech Błachowicz.

Anna Fortuna