W końcu coś sensownego w przemyskim Domku Ogrodnika

„Domek Ogrodnika” w przemyskim Parku Miejskim zaczyna tętnić życiem. Powstało już w nim Niepubliczne Przedszkole „Kraina Odkrywców”, gdzie w otoczeniu ciszy i parkowej zieleni dzieci będą się bawić, uczyć oraz rozwijać swoje umiejętności i talenty. Będzie to również miejsce spotkań młodzieży.

„Kraina Odkrywców” jak mówi pełniąca obowiązki dyrektora pani Małgorzata Depko, to przedszkole działające przez cały rok, kładące nacisk na sport i zdrowe odżywianie. Dzień przedszkolaka zaczyna się od 10 minutowej gimnastyki na świeżym powietrzu, bez względu na pogodę. Dopiero po takim rozruchu dzieci przychodzą do sal, dzielą się na grupy i zaczynają zajęcia.

Każdy nauczyciel zajmuje się tylko tą dziedziną, w której się specjalizuje i w sali przystosowanej do niej. Przedszkole posiada sale do zajęć manualnych, zajęć sportowych, salę do nauki oraz do salę do zabawy.

Bardzo istotne jest, że zajęcia dobrane są pod względem umiejętności dziecka, a nie jego wieku. Jak podkreśla pani dyrektor nie wiek decyduje o umiejętnościach i możliwościach dziecka, więc przypisanie go do grupy wiekowej nie sprawdza się, a czasem jest wręcz krzywdzące. Są dzieci, które np.: wolniej pracują manualnie, ale są sprawniejsze w zajęciach sportowych. I taka właśnie jest rola nauczyciela, by dostrzegł i wydobył talent dziecka, pokazał mu w czym jest najlepsze i pomagał tą cechę rozwijać. Również zajęcia z języka angielskiego dostosowane są do wiedzy dzieci, tak by te które urodziły się np.: w Anglii mogły dalej szkolić posiadane już umiejętności językowe, a te które dopiero po raz pierwszy mają styczność z tym językiem uczyły się podstaw. Zajęcia z języka angielskiego odbywają się codziennie.

Pod okiem wyszkolonej kadry „Krainy Odkrywców” maluchy biorą też udział w zajęciach dodatkowych, uczą się jeździć na rowerze, deskorolce, uczestniczą w zajęciach teatralnych.

Dużym atutem przedszkola jest też teren, na którym się ono znajduje, a co za tym idzie możliwości jakie oferuje. Niewielka skarpa znajdująca się przy budynku zostanie przemieniona w park linowy, z przeszkodami, gdzie maluchy będą się uczyły odpowiedzialności, pomocy kolegom oraz pokonywać własne słabości.

„Kraina Odkrywców” wraz z restauracją „Polanką” i klubem fitness „Lejdis” planują cykl spotkań o roboczym tytule „Drugie śniadanie”. Wszyscy chętni rodzice wraz ze swoimi pociechami będą mogli ćwiczyć pod okiem instruktorek z „Lejdis”, a przy wskazówkach kucharzy „Polanki” nauczą się przygotowywać dla siebie nawzajem śniadania i desery korzystając z naturalnej i zdrowej żywności miejscowych producentów.

Dotychczasowy „Domek Ogrodnika” ma też szansę, by stać się miejscem spotkań przemyskiej młodzieży. Pod okiem instruktorów będą mogli uczestniczyć w zajęciach plastycznych czy też muzycznych, tanecznych. Pomysłodawcy pragną, by to miejsce żyło i zostało w pełni wykorzystane dając możliwości na spędzenie wolnego czasu.

Przedszkole „Kraina Odkrywców”należy do zespołu szkół mieszczących się przy Placu Tadeusza Czackiego, gdzie swoją edukację dzieci kontynuują w Niepublicznej Szkole Podstawowej i Gimnazjum nr 1 im. Heleny Modrzejewskiej.

Wszelkie informacje i zapisy można otrzymać w siedzibie „Małych Odkrywców” oraz pod numerem telefonu 16 676 00 76, 515 152 511, 509 566 035.