Kłopoty Bike Town Przemyśl. Ale jest nadzieja!

25 marca 2019

Organizatorzy festiwalu rowerowego Bike Town Przemyśl, który już na trwałe zagościł w kalendarzu przemyskich imprez, poinformowali, że tegoroczna edycja imprezy nie odbędzie się w planowanym terminie 27-28 kwietnia.

Nie oznacza to jednak, wbrew wcześniejszym informacjom, że festiwalu nie będzie w 2019 roku. Organizatorzy postanowili zorganizować imprezę w innym terminie i Bike Town odbędzie się najprawdopodobniej na wakacjach.

Bezpośrednią przyczyną przesunięcia terminu są problemy finansowe. Obecnie w budżecie imprezy brakuje 140 tysięcy złotych. Jak się dowiedzieliśmy, Ministerstwo Sportu i Turystyki na tegoroczną odsłonę Bike Town’u przyznało 10 tysięcy złotych. Rok wcześniej kwota dotacji wyniosła 100 tysięcy złotych, czyli 10 razy więcej.

W związku z mniejszą wysokością państwowej dotacji, a także z późną decyzją o jej przyznaniu, organizatorzy są zmuszeni opracować „awaryjny” plan festiwalu. Równocześnie liczą na wsparcie sponsorów.  

Bike Town to najbardziej rozpoznawalna impreza sportowa Przemyśla organizowana przez Fundację Azymut i Urząd Miasta, która ściąga zawodników z całej Polski i rzesze widzów.