Każdy wyjazdowy punkt na wagę złota. Relacja z meczu MTS Chrzanów – SRS Czuwaj Przemyśl.

11 listopada 2014

Passa zdobytych punktów wciąż trwa. W rozegranym w sobotę spotkaniu Nasi Harcerze zremisowali z zespołem MTS Chrzanów 29:29 (11:15). Dopisując tym samym jedno oczko do swojego punktowego konta. Harcerze do spotkania przystąpili nadal bez młodego Krzysztofa Kusala.

Nasi szczypiorniści znakomicie weszli w spotkanie otwierając wynik stanem 0:4. Chrzanowianie szybko poprawili swoją grę i doprowadzili do remisu 6:6. Zespół Czuwaju nie odpuszczał i dzięki podwójnemu osłabieniu chrzanowian pod koniec pierwszej połowy to Harcerze mogli cieszyć się z prowadzenie 11:15.

Druga połowa to jednak niemoc naszych graczy. Cabanie złapali kontakt z rywalem i już po kilku minutach na tablicy widniał wynik 15:16. Atutem naszego zespołu w tej części spotkania byli nieocenieni w naszej drużynie Maciej Kubisztal, Piotr Żak i wracający do formy Paweł Stołowski. Niestety i to nie pomogło utrzymać prowadzenia i w 59 minucie spotkania to gospodarze po raz pierwszy wyszli na prowadzenie 29:28. Zapadła konsternacja. Dzięki ambicji i woli walki Czuwaj zdołał jednak zremisować. Bramkę na wagę jednego punktu po wspaniałej akcji i wrzutce zdobył Paweł Stołowski.
Harcerze cały czas oscylują w środku tabeli. Do 4 miejsca tracą jednak tylko 2 punkty, które mamy nadzieję zostaną wydarte na naszej hali 15 listopada w meczu z KSSPR Końskie.

Mecz ten jak i oprawa będą wspaniałym widowiskiem, dlatego zachęcam do obecności. Wygrana z pewnością pozwoli nam poprawić nasze miejsce w tabeli.

MTS Chrzanów – Czuwaj Przemyśl 29:29 (11:15)
MTS: Dudek, Górkowski, Wiatr – Rola 8/4, Kirsz 5, Mucha 4, M. Skoczylas 4, Żydzik 4, Orlicki 2, Madeja 1, Zajdel 1, Książek, Stroński.
Kary: 8 min.
Karne: 4/4.
Czuwaj: Sar, Orłowski, Rycharski – Kubisztal 7, Stołowski 6, Żak 6, Puszkarski 4, Dejnaka 2, Hataś 2/2, Kroczek 1, Misiewicz 1, Skręt.
Kary: 4 min.