MOPS w Przemyślu wprowadza Kartę Dużej Rodziny

16 czerwca 2014

Z dniem 16 czerwca zostaje wprowadzona Karta Dużej Rodziny. Dokument ma zapewnić specjalne uprawnienia rodzinom z co najmniej trojgiem dzieci bez względu na dochód rodziny.

Karta Dużej Rodziny, to ulgi i zniżki za korzystanie z wybranych usług i przy zakupie towarów u sprzedawców, którzy włączyli się ten program. Zniżki będą obowiązywały w opłatach za wstęp do instytucji podległych poszczególnym ministrom, np.: niektórych muezów, parków narodowych, obiektów sportowych. Do programu dołączyło się PKP udzielając rodzinom z kartą 25 % zniżki, która będzie się łączyć z innymi ulgami.

Jak podaje minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak – Kamysz ze zniżek skorzysta nawet 3,5 mld osób, w tym prawie 2 mln dzieci.

Wykaz uprawnień zostanie wyszczególniony na stronie Ministra Pracy i Polityki Społecznej, Urzędu Miejskiego w Przemyślu, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Przemyślu.

Karta będzie wydawana bezpłatnie na wniosek członka rodziny wielodzietnej. Rodzice otrzymają ją bezterminowo, a dzieci do ukończenia 18 roku życia, do 25 w przypadku uczenia się, bez ograniczeń wiekowych, gdy mają orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności.

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Przemyślu mieszczącym się przy ulicy Leszczyńskiego 3 można uzyskać Kartę Dużej Rodziny dla rodzin wielodzietnych oraz Kartę „Przemyska Rodzina 3+” dla rodzin zastępczych.

fot. freeimages.com