Juniorzy Przemyśl Bears zdobyli brąz na nieoficjalnych Mistrzostwach Polski

29 grudnia 2014

Juniorski zespół Przemyśl Bears z nieoficjalnych Mistrzostw Polski w futbolu flagowym powrócił z brązowym medalem. W nadchodzącym sezonie w 2015 r ci młodzi zawodnicy zadebiutują w regularnych rozgrywkach Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego PLFA Junior.

Nieoficjalne Mistrzostwa Polski w futbolu flagowym, które odbyły się w ubiegłą niedzielę w Warszawie były zwieńczeniem ogólnopolskiej akcji „Odłóż pilota, złap futbolówkę” promującej tą dyscyplinę sportową wśród najmłodszych.Wśród 12 zespołów, które wzięły udział w tych zawodach znalazł juniorski zespół Przemyśl Bears.

Niedźwiadki podczas pierwszego spotkania wygrały 28:0 z AZS Silesia Rebels. W drugim meczu zostały pokonane wynikiem 25:30 przez Eagles. Podczas trzeciego spotkania Bearsy pokonali Green Ducks Radom 29:16. Wygrana nie dawała automatycznego wejścia do półfinałów, o układzie w tabeli decydował pojedynek dwóch niezwyciężonych ekip w grupie A Eagles – Gimnazjum nr 42. Zwycięstwo tych pierwszych dało awans Przemyślanom.

W walce o finał Przemyśl Bears zmierzył się z niepokonaną drużyną Olsztyn Lakers, która wygrała w swojej grupie. Wyrównany mecz zakończył się przegraną Niedźwiadków 27:20. Tym samym juniorzy zakończyli zawody z brązowym medalem.

fot. Przemyśl Bears