„Jazz Bez” – Mikołajki Jazzowe w Centrum Kulturalnym w Przemyślu

28 listopada 2018

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na 18. edycję Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „Jazz Bez” – Mikołajki Jazzowe, który odbędzie się w Przemyślu od 7 do 9 grudnia.

„Jazz bez” to renomowane przedsięwzięcie, dobrze znane w środowisku muzycznym, które zdobyło uznanie zarówno artystów jak i publiczności. Przez lata festiwal zyskał opinię imprezy prezentującej najlepsze wzorce współczesnej muzyki improwizowanej, przyczyniając się w ten sposób do budowania kontaktów kulturalnych i tworzenia międzynarodowych formacji muzycznych.

Festiwal początkowo był organizowany we Lwowie i Przemyślu, w tym roku obejmuje aż 19 miast, m.in. Białystok, Wrocław, Lublin, Nowicę, Kijów, Tarnopol, Łuck, Charków.
Podczas tegorocznej przemyskiej edycji usłyszymy polskie zespoły O.N.E. Quintet, Maciej Strzelczyk Trio z Agatą Zamirską, międzynarodową grupę Leleka oraz niemiecko – ukraiński Dima Bondarew Quartet, austriacki David Helbock’s Random, a także norwesko – belgijskie Jonas Cambien Trio.

Całość poprzedzą, odbywające się od 4 do 6 grudnia, polsko-ukraińskie warsztaty jazzowe dla młodzieży zakończone wspólnym koncertem finałowym 6 grudnia o godzinie 20:00 w klubie Piwnice Centrum Kulturalnego w Przemyślu.

Organizatorem festiwalu jest Centrum Kulturalne w Przemyślu w partnerstwie z Klubem Inicjatyw Artystycznych „Dzyga” we Lwowie.

Festiwal odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie CK.

Program:
7 XII (piątek)
Klub PIWNICE, godz. 19.00
– Zespół LELEKA (Niemcy, Ukraina, Polska)
– O.N.E. Quintet (Polska)
8 XII (sobota)
Klub PIWNICE, godz. 19.00
– Maciej Strzelczyk Jazz Trio feat. Agata Zamirska (Polska)
– Jonas Cambien Trio – (Norwegia, Belgia)
9 XII (niedziela)
Sala widowiskowa, godz. 18.00
– David Helbock’s Random (Austria)
Klub PIWNICE
– Dima Bondarev Quartet (Niemcy, Ukraina)