Informatykiem warto być!
Wolisz stworzyć aplikację do robienia zakupów niż przejść się do sklepu na nogach? Zaprogramować spacer 3D po Rzeszowie niż wybrać się na spacer? Komunikujesz się ze światem za pomocą klawiatury i monitora? Możesz na tym dużo zarobić! Wystarczy, że wybierzesz pracę związaną z branżą informatyczną.
Eksperci alarmują, że w Polsce brakuje obecnie ponad 50 000 informatyków, a system edukacyjny nie nadąża za kształceniem takich specjalistów. Dlatego prawie każdy informatyk, programista, projektant, administrator systemów, sieciowiec czy grafik wyłapywany jest jeszcze podczas studiów. To dobra wiadomość dla tych, którzy chcą związać swoje życie z branżą informatyczną, a przy okazji sporo zarobić.
Dobre zarobki i świetne warunki pracy
O płacach dla informatyków krążą już legendy, ale prawie każdy z nich przekonuje się na własnej skórze, że to bardzo dochodowy zawód. Trudno wskazać konkretne stawki, ale pracodawcy nie ukrywają, że dobrym pracownikom są w stanie zaoferować wielotysięczne zarobki. Informatycy mogą też liczyć na komfortowe warunki pracy. Wśród nich najbardziej doceniane są elastyczny czas pracy, możliwość pracy z domu oraz liczne dodatki socjalne, na przykład w postaci prywatnej opieki medycznej.
Studiuj Informatykę we WSIiZ
Za stale rosnącym zapotrzebowaniem na informatyków podąża Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Do 30 września 2016 roku trwa rekrutacja na studia na kierunku Informatyka I i II stopnia.
Dlaczego warto dokonać właśnie takiego wyboru? Era „informatyka od wszystkiego” odchodzi do lamusa, niezależnie od obszaru. Najważniejsze jest wyspecjalizowanie się w wąskim zakresie technologii. Według pracodawców do najważniejszych kompetencji specjalistycznych należą: testowanie oprogramowania, systemy kontroli wersji, ogólna wiedza techniczna i inżynierska, dokumentacja techniczna, projektowanie oprogramowania oraz programowanie w języku JavaScript. Taką właśnie tematykę poruszają oferowane przez WSIiZ studia.
Do końca 2020 roku w całej Unii Europejskiej brakować będzie około 800 tys. specjalistów z sektora IT. Niedobór informatyków w naszym kraju sięga 50 tys. osób, a deficyt rośnie co roku o kolejne 3-5 procent.
– Wybrałem Informatykę we WSIiZ, ponieważ uczelnia posiada nowoczesne laboratoria informatyczne, mogę pracować na zaawansowanym technologicznie sprzęcie i uczę się tego, co mi będzie potrzebne w pracy – mówi Dominik Ciurko, student Informatyki WSIiZ. – Podczas praktyk przekonałem się, że to, czego uczę się na studiach trafia w potrzeby pracodawców. To naprawdę dobre i praktyczne studia – dodaje.
Więcej informacji szukaj na wsiz.rzeszow.pl/informatyka .Dołącz do nas!