II Przemyski Festiwal Teatralny „Bajkowe Wzgórze” [Galeria zdjęć]

6 czerwca 2018

II Przemyski Festiwal Teatralny „Bajkowe Wzgórze” już za nami. Przez trzy dni bajki gościły na Zamku Kazimierzowskim.

Druga już edycja Przemyskiego Festiwalu Teatralnego „Bajkowe Wzgórze”, podobnie jak pierwsza, przechodząc do archiwum pamięci zapadła w niej z pewnością głęboko u wszystkich, którzy mieli okazję w niej uczestniczyć. Udowodniła również, że organizatorzy, którymi są Przemyskie Centrum Kultury i Nauk ZAMEK i Teatr S.A.N. z Przemyśla przekuli znakomity pomysł w równie znakomite święto teatru dedykowane nie tylko najmłodszym mieszkańcom naszego miasta.

Podczas Festiwalu wystąpili kolejno: współorganizator Festiwalu Teatr S.A.N. z Przemyśla w przedstawieniu „Jaś, Małgosia i…”, Teatr Nemno z Rzeszowa z bajką „Królowa Śniegu”, Teatr Opowieści z Walizki z Dukli w widowisku „Hiena Lola” oraz uczniowie przemyskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, którzy zaprezentowali miniatury teatralne oraz teatralne interpretacje znanych wierszy.

Przemyski Festiwal Teatralny „Bajkowe Wzgórze”, który zapewne zapisał się już na stałe w kalendarzu imprez naszego miasta niesie – z cała stanowczością trzeba to podkreślić – pozytywne przesłanie i jest ze wszech miar godny polecenia. Polecamy go wszystkim, tym małym, większym i tym największym. „Bajkowe Wzgórze” jest festiwalem bez ograniczeń wiekowych, ponieważ dobra zabawa jest dla wszystkich.

Tomasz Beliński
Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
fot. Tomasz Beliński i Piotr Pruchnicki

no images were found