„II Prezentacje artystyczne” – wystawa w przemyskim Centrum Kulturalnym [Galeria zdjęć]

12 sierpnia 2016

W przemyskim Centrum Kulturalnym otwarto wystawę „II Prezentacje artystyczne”. Prace można oglądać do 4 września.

W środę, 9 sierpnia, w Centrum Kulturalnym w Przemyślu odbył się wernisaż „II Prezentacji artystycznych”. Wystawa to prace podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pikulicach, Środowiskowego Domu Samopocy i Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego działających przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Upośledzonych Umysłowych Koło w Przemyślu, Warsztatów Terapii Zajęciowej przy Spółdzielni Niewidomych „Start” w Przemyślu oraz Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu.

Prezentowane prace wykonane różnymi technikami pokazują emocje, wrażliwość podopiecznych Warsztatów. Jest w nich coś, co przyciąga,co nie pozwala przejść obojętnie, każe się zatrzymać przy nich i chwilę zastanowić – mówi organizator wystawy Dominika Osypanko z CK – Cieszymy się, że mamy taką możliwość aby pokazać te prace u nas. Wystawa jest też ukłonem w stronę tych ludzi, którym Warsztaty Terapii mają pomóc zapomnieć o chorobie, bólu, smutku. Jest nagrodą dla nich oraz dla ich terapeutów za ten trud i poświęcenie jakie włożyli wykonując te prace.

Wystawa ma dla nas bardzo duże znaczenie – wyjaśnia terapeuta Dorota Tomasiak z Miejskiego Domu Pomocy Społecznej w Przemyślu – Dzięki niej nasi podopieczni wykonujący te prace czują docenieni, potrzebni.

Udział w tego typu przedsięwzięciach dla osób niepełnosprawnych jest dużym przeżyciem, równocześnie motywuje ich do pracy.

„Prezentacje artystyczne” otwierają w tym roku ofertę skierowaną do osób niepełnosprawnych. W październiku zorganizowany zostanie dla nich przegląd teatralno-artystyczny, który swoim zasięgiem obejmie całe województwo.

Wystawę można oglądać do 4 września.

no images were found