II miejsce UKS Orlik Przemyśl na ogólnopolskim turnieju

5 września 2017

UKS Orlik Przemyśl rocznik 2009r zajął II miejsce na ogólnopolskim turnieju ERREA CUP 2017 w Sanoku.

W dniu 27 sierpnia do Sanoka przyjechało 12 drużyn. W fazie grupowej przemyskie Orlątka grały ze zmiennym szczęściem, ale zakwalifikowały się do Ligii Mistrzów pokonując w decydującym meczu Perfect Przeworsk 2-1. Faza finałowa była walką o każdy metr boiska, nikt z przeciwników nie odpuścił i po heroicznym wysiłku (chłopcy grali praktycznie tylko z jednym rezerwowym) UKS Orlik Przemyśl ustawił się na drugim stopniu podium. W tym dniu Lech Poznań FA Rzeszów był nie do pokonania i zasłużenie wygrał z Orlikiem 1-0.

Barw UKS Orlik Przemyśl bronili; Oskar Sienkiewicz (1 bramka), Sebastian Pająk (2 bramki), Borys Makarowski (2 bramki), Michał Cygan (2 bramki), Szymon Pawliszak (2 bramki), Wojtek Gazda (1 bramka), Karol Stecura (8 bramek) i Gracjan Młodziński (4 bramki), trener Henryk Łaskarzewski. Najlepszym strzelcem turnieju został Karol Stecura z Przemyśla.

Klasyfikacja końcowa:
1 – Lech Poznań FA Rzeszów
2 – UKS Orlik Przemyśl
3 – UKS Szóstka Jasło
4 – AP Sanok
5 – Bardomed Krosno
6 – Orzełki Brzozów

Dziękujemy naszym przeciwnikom za grę fary play, zwycięzcom gratulujemy wygranej, pokonanym wyrazy uznania za walkę do końca, sędziom za bardzo dobrą postawę i obiektywizm, organizatorom za świetną organizację tej ogólnopolskiej imprezy oraz wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki. – mówi trener Henryk Łaskarzewski.