II miejsce Martyny Stachniak w III Grand Prix Polski młodzików w tenisie stołowym

W dniach 4-6 marca na obiektach Centrum Kształcenia Praktycznego w Białymstoku rozgrywany był 3. Grand Prix Polski Młodzików w tenisie stołowym. Turniej, w którym prawo startu miało po 64 młodziczek i młodzików w Polsce był rozgrywany systemem grupowo- pucharowym.

Wśród nich prawo startu wywalczyło aż 4 zawodników Nurtu Przemyśl, podopiecznych Zdzisława Bodnara: Martyna Stachniak, Martyna Hajduk, Katarzyna Królikowska i Jakub Chmielowski.

W turnieju grupowym Martyna Stachniak, Katarzyna Królikowska i Jakub Chmielowski zajęli I miejsca w swoich grupach i awansowali do dalszej części turnieju, który był już rozgrywany systemem pucharowym. Bliska wyjścia z grupy była też Martyna Hajduk, której zabrakło seta by zagrać w turnieju głównym.

W tej części turnieju świetnie zagrała Martyna Stachniak, która wygrała kolejno:

– w 1/16 turnieju z Błach Amelią LUKS Kusy Laskowice 3: 0 /8,7,5 /

– w 1/8 z Górska Michaliną LUKS Fala Piotrowianin 3:1 /-10,5,1,7

– w1/4 z Gąsior Natalią AKS Mikołów 3:1 /-9, 3,5 ,9/

– w 1/2 z Wrzosek Wiktorią MLKS Dwójka Rawa Mazowiecka 3:0 /4,10,10/

i awansowała do finału. W finale uległa faworytce turnieju Elżbiecie Kwiatkowskiej z MKS ROKITA Brzeg Dolny 3:0 /7,8,8/.

Katarzyna Królikowska w 1/16 turnieju pokonała Piechotę Natalię z LKTS Luboń 3:0 / 7,5,8/ a w kolejnym pojedynku o wejście do ćwierćfinału zwyciężyła Wiśniewską Aleksandrę MKS Rokita Brzeg Dolny 3:2 /-5,6,-6,8,10/. W meczu o wejście do półfinału po wyrównanej walce uległa Zuzannie Gaworskiej KU AZS Wrocław 3:2 /9,4,-8,-7,10/. W kolejnych pojedynkach wygrała wszystkie woje gry i została sklasyfikowana na 5 miejscu.

W turnieju młodzików Jakub Chmielowski w 1/16 finału turnieju wygrał z Michalskim Piotrem KTS Wysokie Mazowieckie 3:0 /4,2,6 / w meczu o wejście do ćwierćfinału przegrał po bardzo wyrównanym i zaciętym meczu z Dawidem Kosmalem z UKS Płomien Limanowa 3:2 /-9,6,9,8-9 I w końcowej klasyfikacji turnieju zajął wysokie12 miejsce.

Klub finansowo wspierają: Prezydent Miasta Przemyśla, Zakład Usług Komunalnych w Przemyślu, Auto Moto Fan Przemyśl, Inżynieria Przemyśl.