I Integracyjny Turniej piłki nożnej odbył się w Hali Sportowej w Przemyślu

1 marca 2016

W przemyskiej hali odbył się I Integracyjny Turniej piłki nożnej. Dzieci na co dzień rywalizujące w tym dniu stworzyły nowe drużyny.

W dniu 20 lutego w przemyskiej hali przy ul. Mickiewicza odbył się I Integracyjny Turniej piłki nożnej dla dzieci, które na co dzień trenują w klubach, akademiach i szkółkach itp. Zawody rozegrano w ramach obchodów „Orlik Cup 2016”.

Celem turnieju było zintegrowanie środowiska, które na co dzień rywalizuje ze sobą grając w różnych klubach. Udało się to w pełni. Pomysłodawcą rozgrywek był trener Henryk Łaskarzewski, którego autorski projekt zaskoczył wszystkich i do końca nikt nie wiedział jak to wpłynie na postawę dzieci oraz ich opiekunów z rodzicami.

Dzieci ustawiono w szeregu i losowo przydzielano im odpowiednie drużyny, czyli w jednej drużynie znajdowali się zawodnicy np. Szesnastki, Polonii, Orlika czy nie zrzeszeni.Drużyny przyjęły nazwy najlepszych europejskich klubów i rozpoczęła się rywalizacja. Trenerami i opiekunami były dzieci, one same decydowały o wszystkim co działo się na boisku za wyjątkiem sędziowania, gdzie w rolę rozjemcy wcielił się Paweł Sipiera. Dzieci dawały sobie znakomicie radę, rodzice również zgodnie kibicowali swoim pociechom i nie pozostawało im nic innego jak oklaskiwać i dopingować wszystkich uczestników zmagań.

Turniej wygrała drużyna FC. Barcelona przed Borussią Dortmund, Legią Warszawa, CF Real Madryt, Chelsea Londyn i Bayernem Monachium.
FC. Barcelona wystąpiła w następującym składzie :Norbert Bartczak, Gracjan Szegda, Sergiusz Rożak, Jakub Jaroch, Karol Gierczak, Tomasz Jendyczowski, Bartosz Pirożyński. Rozegrano również konkurs rzutów karnych w których wygrała Legia Warszawa, a indywidualnie Jacek Pudlik przed Kubą Barczakiem. Bramki strzegł Paweł Palko. Wszystkim uczestnikom wręczono puchary, dyplomy i pamiątkowe medale oraz nagrodzono za walkę w duchu sportowej rywalizacji słodyczami.

Trener Henryk Łaskarzewski dziękuje rodzicom, kibicom, a szczególnie dzieciom, bo pokazały klasę i dały lekcję dorosłym jak można rywalizować i jednocześnie bawić się.
Turniej rozegrano dzięki uprzejmości dyrektora POSiR w Przemyślu Marka Osiadacza, wsparciu prezydenta Przemyśla Roberta Chomy, senatora Mieczysława Golby i dyrektorki SP.5 Małgorzaty Ziober. Nagrody ufundowali rodzice dzieci z UKS Orlika oraz Senator Mieczysław Golba.