Grzegorz Ł. pomysłodawca „skoku stulecia” trafił do Zakładu Karnego w Przemyślu

12 października 2018

Do Zakładu Karnego w Przemyślu trafił Grzegorz Ł., ostatni z uczestników „skoku stulecia”.

Grzegorz Ł. miał być głównym pomysłodawcą kradzieży 8 mln złotych, do której doszło przed trzema laty w Swarzędzu. Do skoku przygotowywał się długo, w tym czasie zmienił wizerunek i dopiero z nim pod fałszywym nazwiskiem zatrudnił się w firmie ochroniarskiej. Podczas konwojowania pieniędzy odjechał z nimi.

Mężczyzna był poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową w Poznaniu listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania. Podejrzany został wytropiony w okolicach Odessy przez policjantów Zespołu Poszukiwań Celowych KWP w Poznaniu. Funkcjonariusze przekazali wszystkie zgromadzone informacje swoim ukraińskim kolegom, którzy 16 listopada 2017 r. zatrzymali poszukiwanego. Na czas trwania procedury ekstradycyjnej podejrzany przebywał w areszcie w Kijowie.

W dniu 10 października 2018 r., Grzegorz Ł. Został przejęty przez policjantów z Wydziału Konwojowego KWP w Rzeszowie od ukraińskich służb. Mężczyzna trafił do Zakładu Karnego w Przemyślu, gdzie będzie czekał na przewiezienie go do Aresztu Śledczego w Poznaniu.

Na początku przyszłego tygodnia Grzegorzowi Ł. zostaną w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu ogłoszone zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przywłaszczenia mienia znacznej wartości i zostanie on przesłuchany w charakterze podejrzanego. Po wykonaniu tych czynności zapadnie decyzja o środkach zapobiegawczych.

Fot. Wielkopolska Policja