Finisz kampanii przedwyborczej komitetu R.Trzaskowskiego

8 lipca 2020

Na poniedziałkowej (6 lipca) konferencji prasowej poseł Platformy Obywatelskiej, Marek Rząsa, rozpoczął ostatni tydzień  kampanii przedwyborczej w Przemyślu i powiecie przemyskim na rzecz Rafała Trzaskowskiego. Przybliżył on fragmenty programu wyborczego kandydata Koalicji Obywatelskiej. Towarzyszył mu Tomasz Hawryś, pełnomocnik komitetu wyborczego R. Trzaskowskiego na tym terenie.

Poseł Marek Rząsa zapowiedział, że intencją kandydata Koalicji Obywatelskiej jest „odbudowa wspólnoty wszystkich obywateli naszego kraju, z której nikt nie będzie wykluczony”. Ideę tę ma realizować program wyborczy Rafała Trzaskowskiego, składający się z trzech części: „My i nasi najbliżsi”; „Nasze państwo-nasza wspólnota”; oraz „Nasze otoczenie”.  Poseł Rząsa skupił się na pierwszym filarze tego programu wyborczego.  Wymienił tu m.in. pomysł budowy zbiorników retencyjnych:

Zwróćcie państwo uwagę,  kto ma dzisiaj rację? Czy ci, którzy mówią, że najważniejsze dla Polski jest przekopanie Mierzei Wiślanej, która tak naprawdę, z punktu widzenia naszych obywateli Podkarpacia nie będzie miała żadnego znaczenia? Czy też, najważniejsze dzisiaj dla Polaków jest budowanie zbiorników retencyjnych, które po pierwsze zabezpieczą mieszkańców przed kataklizmami, przed powodzią. Ale również, gdyby nadeszła ta oczekiwana przez nas i zapowiadana przez klimatologów susza, byłyby rezerwuarem pitnej wody i wody gospodarczej.

W tej pierwszej części program Rafała Trzaskowskiego deklaruje poparcie dla przedsiębiorczości (nwestycję ,,tuż za rogiem”), dla usprawnienia służby zdrowia („leczenie od ręki”), a także dla bardziej konsekwentnej walki z pandemią koronawirusa („biała księga” Covid-19). Ważną częścią programu będą też starania o zapewnienie równego dostępu dzieci i młodzieży do e-edukacji. 

Nauka zdalna pokazała, że bardzo duża grupa dzieci i młodzieży jest kompletnie wykluczona z e-learningu, e-nauczania. Okazało się, że dzieci nie tylko nie mają dostępu do Internetu. Niektóre z tych dzieci nie miały dostępy do urządzeń – typu smartfon, typu tablet – z których mogłyby korzystać w zdalnym nauczaniu. Musimy to zmienić, i w programie Rafała Trzaskowskiego to jest.

-M.Rząsa

Na koniec  poseł Rząsa zapowiedział wizyty w szeregu miejscowości powiatu przemyskiego oraz apelował o jak najliczniejszy udział mieszkańców w drugiej turze wyborów:

Przede wszystkim będziemy zachęcać do samego udziału. To jest bardzo ważne. I tutaj z tego miejsca bardzo mocno apeluję: weźmy udział w tych wyborach. Oddajmy ważny głos. Bo ciągle to powtarzam, że im większa frekwencja, tym większe święto demokracji w Kraju, i tym lepszy i większy mandat do sprawowania urzędu będzie miał kandydat, który te wybory wygra.

 

(tekst  i zdjęcie – jb)