Festiwal Kultury Rzeczpospolitej w Przemyślu

30 września 2014

W dniach 10 i 11 października w Przemyślu odbędzie się Festiwal Kultury Rzeczpospolitej. W programie projekcja filmów dokumentalnych oraz dyskusja m.in.:  z Rafałem Ziemkiewiczem.

W ramach Festiwalu Kultury Rzeczpospolitej, w piątek 10 października w Kinie Centrum odbędzie się projekcja filmów dokumentalnych, która rozpocznie się o godzinie 18.

Pokazane zostaną : „Świat Józefa” reż. Rafał Wieczyński, „Co mogą martwi jeńcy” reż. Anna Ferenc, „Defilada zwycięzców” reż. Grzegorz Braun, „Betar” reż. Robert Kaczmarek, „Było sobie miasteczko” reż. Tadeusz Arciuch i Maciej Wojciechowski. Przewidziana jest również dyskusja z twórcami filmów.

Podczas drugiego dnia Festiwalu,  o godzinie 18 w przemyskiej Bibliotece Publicznej odbędzie się dyskusja pt. : ” I i II wojna światowa w polskiej i w obecnie dominującej Europie perspektywie”. Wezmą w niej udział : prof. Zdzisław Krasnodębski, red. Bronisław Wildenstein oraz Rafał Ziemkiewicz.

Patronat nad Festiwalem Kultury Rzeczpospolitej objął Marszałek Sejmu RP Marek Kuchciński, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz prezydent Przemyśla Robert Choma.