Dzięku przemyskim kupcom ponad pięćset paczek trafiło do polskich dzieci na Ukrainie

16 grudnia 2016

Dzięki zbiórce zorganizowanej przez Przemyską Kongregację Kupiecką do polskich dzieci na Ukrainie trafiło ponad 500 paczek mikołajkowych.

Przemyska Kongregacja Kupiecka już po raz drugi została Mikołajem dla polskich dzieci na Ukrainie. Tym razem dzięki zaangażowaniu kupców oraz wspierających akcję do dzieci mieszkających w Samborze, Łanowicach i Lwowie trafiło ponad 500 paczek.

W Polsce patrzymy się na świat z perspektywy konsumpcyjnego trybu życia, a gdzieś tam są ludzie, którzy nie mają nic lub mają niewiele i im właśnie trzeba pomagać. Paczki trafiły do potrzebujących dzieci i przyczyniły się do uśmiechu na ich twarzach, na który zasługuje każde z nich, zwłaszcza w tym wyjątkowym dniu jakim jest 6 grudnia – mówi wiceprezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Maciej Dębicki – Zebrane paczki zawieźliśmy 3 grudnia do Sambora i Łanowic, pomógł nam w tym Walery Tracz prezes łanowickiego oddziału Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej.

img_20161203_144811

Do akcji organizowanych przez przemyskich kupców przyłącza się coraz więcej osób. Tak też było i tym razem. Do jej koordynowania przyłączyła się radna sejmiku wojewódzkiego Anna Huk z Radymna i weterynarz Agnieszka CHarzewska z Dynowa.

Paczki udało się zebrać także dzięki zaangażowaniu osób prywatnych oraz szkół.

img_20161203_1509021

Na szczególnie podziękowania zasługują m.in. SP nr 15 – uczniowie tej placówki zorganizowali zbiórkę dla swoich kolegów ze szkoły w Łanowicach, a w przyszłym roku obie szkoły nawiążą współpracę i spotkają się na Festiwalu Kultury Polskiej i Ukraińskiej w Łanowicach, Sp nr 4, SP z Dynowa, SP z Rokietnicy, SP z Iskań, szkoły z terenów Radymna, przedszkola.

Jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem zaangażowania i liczymy na dalszą współpracę – mówi M.Dębicki.