Dzieci śpiewały piosenki wojskowe i patriotyczne. Koncert Piosenki w Mundurze na Przemyskim zamku

13 listopada 2016

W Zamku Kazimierzowskim odbył się koncert laureatów I Dziecięcego Festiwalu Piosenki w Mundurze.

Laureaci I Festiwalu Piosenki w Mundurze zostali wyłonieni spośród 90 uczestników reprezentujących 17 szkół współpracujących ze służbami mundurowymi z województwa podkarpackiego.

Jesteśmy jako instytucja zaszczyceni, że mogliśmy uczestniczyć w tym wielkim przedsięwzięciu. To było tak wspaniałe wydarzenie i jestem zdumiona, że pomimo tak wielkiej misji jaką ma Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, tak ważnych zadań znajdujecie państwo miejsce dla przedsięwzięć kultury. A to była naprawdę piękna lekcja patriotyzmu – mówiła dyrektor Centrum Kultury i Nauki ZAMEK Renata Nowakowska.

Bardzo zależy nam na tym żeby to nie był tylko pierwszy Festiwal, ale pierwszy i kolejny. Jeżeli chodzi o udział dzieci w takich uroczystościach patriotycznych, ale też wzbudzających w nich zainteresowanie historią, bo 98 lat niepodległości Polski, odzyskanej po ponad 100 latach zaborów, gdzie dzisiaj możemy żyć w pięknym, wolnym kraju, ważne jest żeby ci młodzi ludzie, którzy występowali dzisiaj na scenie część tych idei przenieśli kiedyś na swoje dorosłe życie – mówił komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Piotr Patla – Bardzo podobały nam się te występy. Niektóre były na bardzo wysokim poziomie artystycznym. Widać również dużą umiejętność prowadzenia tych dzieci przez pedagogów, nauczycieli, wykrzesania z tych młodych ludzi takiego talentu.

Organizatorami festiwalu byli: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, Urząd Miasta w Przemyślu, Starostwo Przemyskie oraz Przemyskie Centrum Kultury i Nauki „Zamek”.