Dwóch nietrzeźwych kierujących w jednym samochodzie

16 października 2018

Policjant oddziału prewencji z Warszawy, odpoczywający na terenie powiatu przemyskiego, ujął dwóch mężczyzn, którzy na zmianę kierowali osobową skodą. Obaj byli nietrzeźwi.

W minioną niedzielę, policjant, który służy w Warszawie, ale w tym czasie przebywał w jednej z miejscowości na terenie powiatu przemyskiego, podczas spaceru z rodziną, zauważył kierującego, który jechał całą szerokością jezdni. Gdy samochód ominął go i zatrzymał się, na miejsce kierującego przesiadł się pasażer auta. Samochód ruszył, jednak w sposobie jazdy nic się nie zmieniło – skoda nadal jechała całą szerokością jezdni. Policjant widząc, jakie zagrożenie stanowią obydwaj mężczyźni, pobiegł w kierunku posesji, na którą wjechali i tam ujął dwóch kierowców auta

Patrol ruchu drogowego, który przybył na miejsce zdarzenia, przebadał alkomatem obu kierowców. Jeden z zatrzymanych miał blisko 3 promile, drugi 2,5. Od kierujących pobrano również krew do badań.

Dodatkowo okazało się, że młodszy z nich nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. 44-latek tłumaczył, że ponieważ sposób jazdy 56 -letniego kolegi był nieostrożny i mógł doprowadzić do nieszczęścia, zaproponował żeby się zamienili.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy KMP w Przemyślu. Obaj mężczyźni za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem.