Dwa autokary wpadły z kontrabandą

12 września 2016

3595 paczek papierosów, to kontrabanda ukryta w  autokarach, jadących z Ukrainy do Czech i Niemiec. Nielegalny towar przechwycili celnicy na przejściu granicznym w Korczowej.

W nocy 10/11 września, na przejściu granicznym w Korczowej do szczegółowej kontroli skierowano dwa autokary. W autokarze, który jechał z Kijowa do Pragi, celnicy z pomocą urządzenia RTG wykryli przerobioną skrytkę w zbiorniku paliwa. Dojście do ukrytych papierosów wymagało wypompowania 500 litrów paliwa i demontażu całego zbiornika. W pojeździe ukryto 2790 paczek papierosów. Celnicy zarekwirowali nielegalny towar, a przeciw kierowcy wszczęli postępowanie karne skarbowe. Mężczyzna uiścił kwotę 10 tys. zł na poczet grożącej mu kary.

Przy kontroli autokaru jadącego na trasie Chersoń- Kolonia celników wspomagała labradorka Gina. Dzięki jej pomocy w lukach wentylacyjnych dachu wykryto 805 paczek papierosów różnych marek. Kierowcy autokaru uiścili kwotę 31,5 tys. złotych tyt. kary, składając wnioski o dobrowolne poddanie się odpowiedzialności.