Dlaczego warto wybrać przedszkole miejskie

17 marca 2015

W naszym mieście funkcjonuje 12 przedszkoli prowadzonych przez Miasto Przemyśl, które oferują w roku szkolnym 2015/2016 – 713 wolnych miejsc.

Przedszkola pracują przez cały rok kalendarzowy, również w okresie szkolnych przerw świątecznych, ferii zimowych i wakacji. Placówki te mają długoletnią tradycję i bogate doświadczenie w nauce, wychowaniu i opiece nad najmłodszymi mieszkańcami miasta. Posiadają bardzo dobrze przystosowane dla potrzeb dzieci bazy lokalowe oraz bezpieczne, wyposażone w sprzęt ogrodowy place zabaw.

Fachowa, doświadczona i kreatywna kadra pedagogiczna gwarantuje prawidłowy rozwój dzieci i dobre przygotowanie do podjęcia nauki w szkole. Rozwija talenty i pomaga w pokonywaniu trudności. Przedszkola miejskie proponują bogatą ofertę imprez i wycieczek dla dzieci, możliwość udziału w różnego rodzaju konkursach, przeglądach artystycznych, olimpiadach sportowych i akcjach edukacyjnych. Prowadzą również szeroką współpracę ze środowiskiem lokalnym, a ich współpraca ze szkołami podstawowymi pozwala na bezstresowe przejście dzieci w kolejny etap edukacyjny.

Aby wyjść na przeciw oczekiwaniom dzieci i rodziców przedszkola miejskie oferują szeroki wachlarz działań, które wspierają dziecko, uaktywniają je, budują ciekawość świata i chęć odkrywania jego tajemnic.

Obecnie do końca marca prowadzą rekrutację. Szczegółowa informacja przedstawiona jest w prezentowanym ogłoszeniu.

_24_przedszkole