Czuwaj po raz pierwszy pokonał Olimp Grodków w piłce ręcznej [galeria zdjęć]

24 kwietnia 2016

Czuwaj Przemyśl 23.04 podejmował u siebie Olimp Grodków. Mecz rozpoczął się prowadzeniem gości, które szybko stopniało dzięki celnym rzutom Stanisława Makowiejewa. W piętnastej minucie Czuwaj prowadził już 9:6.

Drugi kwadrans pokazał rewelacyjną formę Bogumiła Barana. Kika rzutów z biodra, przy wykluczeniu z gry Tomasza Kulki i Pawła Stołowskiego pozwoliło gościom na wyrównanie wyniku a nawet jednobramkowe prowadzenie. W samej końcówce pierwszej połowy Maciej Kubisztal wrzucił z bezpośredniego rzutu wolego piłkę do bramki Grodkowian, jednak sędziowie nie uznali tego punktu i drużyny zeszły na przerwę z wynikiem 17:17.

Druga połowa meczu była bardzo nerwowa i co chwilę przerywana przez sędziów. Drużyny grały punkt za punkt aż do ostatniego kwadransa, kiedy Czuwaj odskoczył Olimpowi na 6 bramek. W ostatnich kilku minutach trenerzy Czuwaju zdecydowali na wpuszczenie młodzieży na parkiet, pozwalając sprawdzić się w grze. Ostatecznie SRS Czuwaj Przemyśl pokonał UKS Olimp Grodków 34:31.

Czuwaj: Sar, Szczepaniec, Orłowski – Makowiejew 9, Kępa, Kubik, Puszkarski 4, Kaczor, Stołowski 4, Kulka, Piechnik 1, Kroczek 10, Kubisztal 6
Karne: 6/6
Kary: 18 minut – (Makowiejew, Stołowski, Kubisztal – 4 min.; Kulka, Piechnik, Kroczek – 2 min.),
Olimp: Więcek – Koszyk 1, Kolanko 2, Matyszok 1, Żubrowski 3, Baran 12, Biernat 6, Gradowski 2, Turyniewicz, Bujak, Ogorzelec, Piech 3, Więcek
Karne: 6/7
Kary: 10 minut-(Matyszok – 6 min.; Biernat, Bujak – 2 min.)
Czerwone kartki: Matyszok (Olimp) – 47 minuta, gradacja kar

Agnieszka Marcińczak

no images were found