Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na Międzynarodowy Festiwal Jazzowy

19 listopada 2015

Centrum Kulturalne w Przemyślu zaprasza na XV edycję Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego „Jazz Bez” – Mikołajki Jazzowe, który odbędzie się w Przemyślu od 3 do 6 grudnia.

Międzynarodowy Festiwal Jazzowy „Jazz Bez” to renomowane przedsięwzięcie, dobrze znane w środowisku muzycznym, które zdobyło sobie uznanie zarówno artystów, jak i publiczności. Przez te lata festiwal zyskał opinię imprezy prezentującej najlepsze wzorce współczesnej muzyki improwizowanej, przyczyniając się w ten sposób do budowania kontaktów kulturalnych i tworzenia międzynarodowych formacji muzycznych.

Początkowo był organizowany tylko we Lwowie i Przemyślu, w tym roku obejmie również m.in. Tarnopol, Łuck, Równe, Iwano-Frankiwsk, Kijów, Odessę, Kraków, Nowicę, Lublin, Wrocław, Warszawę i Białystok.

jazz_bez2015_plakat4

Podczas tegorocznej przemyskiej edycji festiwalu usłyszymy polskie zespoły Maciej Obara Quartet, Tango Projekt, Bartosz Pernal Quartet, międzynarodowe Igor Osypov & Logan Richardson Quartet, Mateen-Bauer-Tokar-Kugel, ukraińskie Lviv Sholl of Jazz & Modern Musik, ShockolaD oraz przemyską formację Efemeryda Jass Band.

Festiwal odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie CK i sklepie Musicland (Przemyśl, ul. Serbańska 13).