Celnicy udaremnili przemyt narkotyków o wartości 75 tys. zł

31 sierpnia 2016

Na przejściu granicznym w Medyce celnicy udaremnili przemyt 2,1 kg marihuany o szacunkowej wartości 75 tys. zł. Dalsze czynności w sprawie prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

Na przejściu granicznym w Medyce, celnicy skierowali do szczegółowej kontroli samochód, którego kierowca obywatel Ukrainy wybrał „zielony pas”- nic do oclenia.

Podczas rewizji pojazdu funkcjonariusze wykryli specjalną skrytkę, w której przewożony był foliowy worek zawierający susz roślinny o wadze 2,1 kg.

Badanie narkotestem wskazało na obecność substancji psychoaktywnej, charakterystycznej dla marihuany. Potwierdziły to także badania, które przeprowadzono dodatkowo w laboratorium celnym Izby Celnej w Przemyślu.

Dalsze czynności w sprawie prowadzone są pod nadzorem przemyskiej Prokuratury Okręgowej. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzut przemytu znacznej ilości narkotyków, za co grozi kara pozbawienia wolności od 3 lat. Wobec zatrzymanego, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Przemyślu, Sąd Rejonowy zadecydował o tymczasowym areszcie na okres 3 miesięcy.