Bronią życia poczętego. W Przemyślu odbył się kurs dla działaczy prolife

6 lutego 2017

W sobotę, 4 lutego w Przemyślu odbył się kurs dla prolaiferów. Zorganizowała go Fundacja Pro – Prawo do Życia we współpracy z Markiem Kulpą lokalnym działaczem społecznym.

Sobotnie warsztaty, które odbyły się w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej prowadził Adam Kulpiński z Fundacji Pro – Prawo do Życia. W trakcie spotkania kursanci pracowali w grupach, wysłuchali prelekcji, obejrzeli filmy wykorzystywane przez prolaiferów w walce o ochronę życia poczętego, zapoznali się z technikami i metodami jakie wykorzystuje fundacja docierając do odbiorców. Zapoznali się również z celami oraz kierunkami działań a także planami Fundacji Pro na przyszłość.

Cały kurs był oparty na dialogu prowadzącego z uczestnikami, którzy mogli opowiedzieć o swoich oczekiwaniach z jakimi przyszli na kurs, wypowiedzieć swoje zdanie, zaprezentować własny pogląd na sprawę ochrony życia poczętego. Zainteresowanie kursem w Przemyślu przerosło nasze oczekiwania. Sporo osób pisało do nas pytając o to wydarzenie a dwukrotnie tyle ile planowaliśmy zapisało się na stronie fundacji poprzez specjalny formularz. Spodziewaliśmy się około dziesięciu do dwunastu osób bo w takim gronie zwykle prowadzone są kursy, tymczasem na kurs przyszło 17 osób. Były to osoby nie tylko z Przemyśla, ale też z terenu całego naszego województwa. Bardzo cieszy nas fakt, że byli to przede wszystkim ludzie młodzi, w wieku szkoły średniej oraz studenci – mówi Marek Kulpa współorganizator kursu.

Celem, jaki stawia sobie nasza Fundacja organizując takie spotkania, jest organizacja kół w terenie. Po kursie w Przemyślu widzę potencjał i realnie oceniam szanse na powstanie w Przemyślu i poza nim dwóch – trzech takich kół – stwierdza Adam Kulpiński prelegent. Fundacja organizuje kursy już od kilku lat i zwykle zaprasza do współpracy przede wszystkim osoby, które chcą się czegoś dowiedzieć na temat ochrony życia poczętego i aktywnych metod w tej dziedzinie. Jednym z celów jest przygotowanie wolontariuszy służących ochronie życia od naturalnej śmierci do uczestnictwa w pikietach, przygotowywania pikiet, rozmowy zarówno z zainteresowanymi ochroną jak ich przeciwnikami. Pozostałe cele to zapoznanie z problematyką ochrony życia, skalą zła jaką jest aborcja – bowiem, w Polsce co roku zabija się legalnie ok. 2000 dzieci w wyniku właśnie aborcji. Jak podkreślają organizatorzy kursu taka liczba morderstw dokonanych na niewinnych dzieciach w cywilizowanym państwie, nabiera znamion ludobójstwa.
I to właśnie dzięki organizacji kursu chcemy uświadomić jego uczestnikom. Pokazywać na czym polega zło aborcji, pokazywać im prawdę. Tak właśnie działa Fundacja Pro-prawo do Życia, która organizuje pikiety oraz wystawy „Wybierz Życie”. Jedną z takich pikiet w imieniu Fundacji miałem zaszczyt organizować. Już wtedy zapowiadałem organizację Kursu dla prolaiferów w Przemyślu. Jak widać my obrońcy życia, po legislacyjnej porażce w Sejmie nie poddajemy się – zauważa Marek Kulpa.
Tworzymy armię obrońców życia, która zmienia Polskę. Ponadto, wciąż będziemy dążyć do zmiany prawa na takie, które będzie chronić życie każdego nienarodzonego dziecka. Jeszcze bardziej chcemy się zorganizować – dodaje Adam Kulpiński.
Jestem pewna, że organizowanie takich kursów przyniesie oczekiwane owoce ponieważ wielu ludzi bardzo często jest poruszonych tym co dzięki pikietom czy samym rozmowom z wolontariuszami dowiedzieli się. Bardzo często słyszałam jak osoby takie mówiły, że nie miały pojęcia jak wygląda aborcja – mówi jedna z uczestniczek przemyskiego kursu.
Po zakończonym kursie zawiązała się przemyska komórka Fundacji. Jej pełnomocnikiem został Marek Kulpa.

Anna Fortuna