Brave Kids opanują Przemyśl!

17 czerwca 2015

Przemyślanie będą po raz pierwszy gościć najodważniejsze dzieci świata. Młodzi tancerze z Gruzji, Indii, Iranu i Rumunii zaprezentują fascynujące spektakle, a w warsztatach artystycznych wezmą udział także dzieci z Przemyśla. Poznaj program projektu Brave Kids 2015. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Brave Kids zaprezentują swoje talenty mieszkańcom Przemyśla już 21 czerwca, w Przemyskim Centrum Kultury i Nauki ZAMEK. Będą to indywidualne występy grup, przygotowane specjalnie na tę okazję. Co zobaczymy? Starożytny taniec Bharatanatyam w wykonaniu tancerek z Indii, barwne tradycje gruzińskie, sztuka symbolizująca walkę światła i ciemności z Iranu oraz magiczne tańce z regionu Oltenia w Rumunii.

– Brave Kids w Przemyślu gościmy po raz pierwszy, ale to już 6. edycja projektu. Pierwszy spektakl to świetna okazja, żeby poznać te niezwykłe dzieci. Doświadczenia innych miast pokazują, że Brave Kids zawsze przywożą ze sobą mnóstwo pozytywnej energii – przekonuje Magdalena Pardel, koordynatorka projektu Brave Kids w Przemyślu.

Przez dwa tygodnie pobytu w Przemyślu młodzi artyści będą uczestniczyć w warsztatach artystycznych, przygotowując tzw. półfinał – wspólne przedstawienie, które zaprezentują na zakończenie projektu w Przemyślu. W warsztatach wezmą udział także dzieci z rodzin goszczących Brave Kids.
– Projekt Brave Kids umożliwia młodym artystom rozwijanie talentów i wymianę umiejętności. Poznawanie czegoś nowego motywuje, inspiruje, a poza tym daje dzieciom mnóstwo radości. Efekty ich współpracy, łączenia nieraz bardzo różnych tradycji, zobaczymy w czasie spektaklu półfinałowego. To będzie fascynujące wydarzenie – dodaje Magdalena Pardel

Projekt Brave Kids 2015 odbędzie się równolegle także we Wrocławiu, w Warszawie, Wałbrzychu oraz w Puszczykowie koło Poznania. 3 lipca wszystkie Brave Kids pojadą do Zagórza Śląskiego koło Wałbrzycha, gdzie będą przygotowywały wielki spektakl finałowy. Odbędzie się on 10 lipca na scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu.

Harmonogram wydarzeń Brave Kids 2015 w Przemyślu – wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny:

  • 21 czerwca godz. 15:30 – występy indywidualne grup Brave Kids, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK (scena plenerowa).
  • 30 czerwca, godz. 18:00 – Otwarte spotkanie z uczestnikami Brave Kids, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK
  • 2 lipca – półfinał, godz. 18:00, Przemyskie Centrum Kultury i Nauki ZAMEK (sala widowiskowa).

Grupy Brave Kids 2015 w Przemyślu

Gruzja – Caritas Tbilisi
Indie – Fundacja Sarvam
Iran – Instytut Dziecka Donya
Rumunia – Craiova Children’s Palace