Biblioteka na specjalnych zasadach

7 maja 2020

Od piątku 8 maja Przemyska Biblioteka Publiczna wznawia pracę – będzie można wypożyczyć i oddać książki. Jednak w tych trudnych czasach obowiązują specjalne procedury.

  • Zwroty książek do biblioteki będą się odbywały wyłącznie w Czytelni Nowości Wydawniczych (budynek A, parter), wypożyczenia natomiast w budynku B (parter) codziennie od wtorku (10:00 – 16:00) do soboty (10:00 – 15:00). Biblioteka jednak zastrzega sobie prawo do zmiany godzin otwarcia.
  • Wypożyczane mogą być książki i czasopisma, pozostałych materiałów, takich jak audiobooki, filmy, płyty cd, gry planszowe nie będzie można zabrać do domu.
  • Wypożyczane będą wyłącznie książki wcześniej zamówione online przez system Mak+ (indywidualne konto czytelnika), mailowo na adres zamowienia@biblioteka.przemysl.pl. Odbiór zamówionych książek nastąpi po otrzymaniu informacji o realizacji zamówienia oraz wskazaniu terminu odbioru. Książki zamówić można również telefonicznie od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 16:00 oraz w soboty od 9:00 do 15:00, dzwoniąc pod wybrany numer – 16 678 36 52 (Wypożyczalnia Główna), 16 678 62 87 (Dział dla Dzieci), 16 678 35 82 (Czytelnia Główna). Wprowadzone zasady mają zapobiegać tworzeniu się kolejki przed budynkiem biblioteki.
  • Jedna osoba może wypożyczyć w wypożyczalniach 7 książek na jeden miesiąc, ze zbiorów Czytelni Głównej, która pozostaje zamknięta i realizuje zamówienia wyłącznie na zewnątrz, 2 książki na jeden tydzień, czasopisma – dwa numery na dwa dni. Realizacja zamówień z Czytelni Głównej będzie się odbywać na stanowisku Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży. Zwrócone materiały biblioteczne będą wyrejestrowywane z indywidualnego konta użytkownika i odkładane do siedmiodniowej kwarantanny.
  • Osoby korzystające z usług Biblioteki zobowiązane są do użycia maseczek oraz dezynfekcji dłoni.
  • Amnestia dla czytelników, którzy nie zwrócili książek w terminie zostaje przedłużona do 31 maja. Do końca maja nie będą więc pobierane żadne opłaty za przetrzymanie książek.