Bestialsko zabity kot znaleziony na ulicy Jasińskiego

10 stycznia 2017

Martwy kot bez głowy i ogona został znaleziony na jednej z ulic w Przemyślu. Policja przypomina: jeśli zauważysz, że ktoś znęca się nad zwierzętami zadzwon pod numer 997.

W piątek 6 stycznia, dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie od członkini jednego z towarzystw ochrony zwierząt w Przemyślu o leżącym na ulicy Jasińskiego martwym kocie. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ujawnili martwe zwierzę bez głowy i ogona. Na miejscu grupa dochodzeniowo-śledcza przeprowadziła oględziny, a kota przewieziono do lecznicy dla zwierząt w Przemyślu w celu ustalenia przyczyny śmierci zwierzęcia.

Policjanci przypominają: jeżeli zauważysz, że ktoś znęca się nad zwierzętami zadzwoń pod numer 997 lub 112. Zauważony problem można zgłosić również na adres e-mail: kmp.przemysl@rz.policja.gov.pl .

Znęcaniem się – zgodnie z art. 6 ustawy o ochronie zwierząt – jest zadawanie, albo świadome dopuszczenie do zadawania bólu lub cierpień. Zwierzę, nad którym znęcano się, może być odebrane właścicielowi lub opiekunowi decyzją wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Z wnioskiem o odebranie może wystąpić policjant, lekarz weterynarii lub upoważniony przedstawiciel organizacji społecznej. Wniosek nie jest potrzebny w przypadkach niecierpiących zwłoki. Jeśli pozostawienie zwierzęcia u właściciela zagraża jego życiu, policjant, a także upoważniony przedstawiciel organizacji społecznej, może odebrać zwierzę, nie czekając na decyzję organu samorządu terytorialnego. Wtedy wójt, burmistrz lub prezydent miasta są niezwłocznie zawiadamiani już po odebraniu zwierzęcia, celem zatwierdzenia, bądź nie, działań podjętych w czasie interwencji.