Aresztowania w związku z narkotykami w Krakowie i Przemyślu

23 lutego 2016

W Przemyślu i Krakowie zatrzymano mężczyzn za narkotyki. Ich dostawca trafił na 3 miesiące do aresztu śledczego.

W połowie lutego, przemyscy funkcjonariusze wydziału kryminalnego ustalili, że 23 -letni przemyślanin może posiadać narkotyki. Podczas zatrzymania, ujawniono przy nim około 150 gramów marihuany.

Podczas dalszych czynności prowadzonych w tej sprawie, ustalono inne osoby zamieszane w nią, które aktualnie mieszkają w Krakowie. Przemyscy funkcjonariusze wraz z policjantami z Krakowa w dniu 18 lutego zatrzymali dwóch kolejnych mężczyzn, a przy nich zabezpieczyli kolejne porcje marihuany. Dzień później udało się ustalić dostawcę narkotyków. Okazał się nim 19 -letni mężczyzna. Podczas przeszukania zajmowanego przez niego pomieszczenia gospodarczego ujawniono 270 gramów marihuany oraz 33 gramy amfetaminy. Młody krakowianin usłyszał zarzuty posiadania oraz udzielenia narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych i trafił do policyjnego aresztu. Mężczyznę przewieziono do przemyskiej komendy, gdzie śledczy wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do wniosku i mieszkaniec Krakowa trafił na 3 miesiące do aresztu.

Aktualnie trwa postępowanie mające na celu ustalenie okoliczności sprawy i sformułowanie aktów oskarżenia wobec czterech podejrzanych. Mężczyznom grozi do 10 lat pozbawienia wolności.