Aktywność ruchowa seniorów – dyskusja nad ofertą dla tej grupy wiekowej

7 listopada 2015

W Przemyślu dyskutowano o aktywności fizycznej osób starszych. Spotkanie ma zaowocować ofertami zajęć dla tej grupy wiekowej na orliku przy ul.Dworskiego.

W dniu 30 października, w Przemyślu przy Orliku na ul. Dworskiego zorganizowano dyskusję na temat aktywności osób starszych. Rozmowy dotyczyły zachęcania seniorów do ruchu, pokazywania im jak bardzo jest on ważny dla ich zdrowia – serca, stawów, ale i dla psychiki oraz lepszego samopoczucia.

Dzięki uprzejmości dyrekcji zorganizowano w auli pokaz filmu dokumentalnego „Animowani. Seniorzy na Orlikach” prezentującego Orliki jako miejsca, gdzie spotykają się wszystkie grupy wiekowe. Film wywołał ożywioną dyskusję i poruszono ciekawe tematy jeśli chodzi właśnie o tę grupę wiekową . Będziemy wsłuchiwać się w potrzeby tej kategorii wiekowej – mówi Henryk Łaskarzewski trener i opiekun orlika – Sądzimy że 30 osób które przyszły na film i brały czynny udział w dyskusji jest zainteresowanych aktywnością i rozwojem oferty na naszym Przemyskim Orliku przy ul. Dworskiego.