Akcje Klubu Honorowych Dawców Krwi „Wampirki” oraz samorządu studenckiego w PWSW

4 grudnia 2014
O tym, że krew to codzienna potrzeba każdego chyba szpitala,  doskonale wiedzą studenci Instytutu Mechatroniki w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu. W dniu 6 listopada 2013 r. założyli klub Honorowych Dawców Krwi PCK.

Do klubu może należeć każdy, kto tylko będzie chciał oddawać krew, przede wszystkim studenci pracownicy uczelni i absolwenci ale także osoby spoza szkoły, którzy  wypełnią deklarację, w której zobowiążą się oddać krew przynajmniej raz w roku. Przez ostatnie dwa dni członkowie klubu w zorganizowanej akcji oddawali krew, a otrzymanych przy tym 180 czekolad przekażą na dzieci przebywające w przemyskich placówkach opiekuńczo wychowawczych.
Prezes klubu Dawid Żurawski, student III roku mechatroniki i zarazem przewodniczący uczelnianego samorządu studenckiego poinformował nas, że od przyszłego tygodnia na terenie uczelni potrwa zbiórka zabawek, słodyczy i innych prezentów. Dzięki tej inicjatywie samorząd przygotuje paczki, które wraz czekoladami zostaną wręczone dzieciom pod choinkę.