„Akademia Programowania Order of Code” w przemyskiej PWSW

24 września 2018

Młodzież szkół średnich wzięła udział w obozie informatycznym „Akademia Programowania Order of Code”, który odbył się w PWSW w Przemyślu w dniach 16-21 września br.

Obóz przeznaczony był zarówno dla uczniów początkujących, którzy znają szkolne podstawy programowania, ale chcieli poznać początki algorytmiki, jak i tych zaawansowanych, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności i przygotowywać się do olimpiady informatycznej.

Pomysłodawcy obozu w Przemyślu, wzorowali na tym odbywającym się od wielu lat w okolicach Augustowa. Teraz postanowili zrobić podobny dla młodzieży z naszego województwa.

Aby wziąć udział w warsztatach należało spełnić dwa warunki: być zainteresowanym informatyką i posiadać podstawowe umiejętności z tego zakresu.

– Zobaczą jak wygląda informatyka na poziomie uniwersyteckim – jakiego rodzaju zadania, problemy są stawiane studentom informatyki i będą mogli się przekonać czy rzeczywiście informatyka ta zaawansowana jest dla nich. A zaawansowana od takiej zwykłej technicznej różni się tym, że można coś zrobić istniejącymi narzędziami i to są technicy, natomiast ci którzy tworzą bogate rozwiązania, zaawansowane, to liderzy, którzy faktycznie tworzą przyszłość – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Akademii jest pomysłodawca Wit Więch, prezes firmy programistycznej Order of Code.