74 zawodników rywalizowało w II Integracyjnej Olimpiadzie Specjalnej w Przemyślu [Galeria zdjęć]

7 marca 2018

74 zawodników rywalizowało w II Integracyjnej Olimpiadzie Sportowej. Impreza została zorganizowana przez UKS Gladiator i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Przemyślu, w ramach projektu „Młodzi niepełnosprawni-sprawni z Fundacją PZU”.

II Integracyjna Olimpiada Sportowa odbyła się w dniu 28 lutego, w przemyskiej hali sportowej. Pomysłodawcami całej formuły zawodów są trenerzy UKS Gladiator – Tomasz Bandrowicz (badminton) i Piotr Pająk (kolarstwo).
II Integracyjna Olimpiada Sportowa realizowana jest w ramach projektu „Młodzi niepełnosprawni-sprawni z Fundacją PZU”. Tegoroczna edycja zakłada rywalizację w parach integracyjnych – zawodnik z niepełnosprawnością i zawodnik w normie intelektualnej. – mówi trener UKS Gladiator Piotr Pająk.

W zawodach udział wzięło 74 uczestników – uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Przemyślu, SP nr 11 w Przemyślu, Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Medyce.

Zawodnicy rywalizowali w trzech konkurencjach:
kolarstwo – łącznie przejechano 70,180 km, a najlepszy zawodnik w swojej próbie /2min/ przejechał 1400 m
bieg wahadłowy – łącznie przebiegnięto 11,441 km, a najlepszy wynik to 197m /biegano na odcinku 10 m przez 1 minutę/
przebicia lotek na maszynie Leopard – średnia skuteczność prawidłowych przebić jaką uzyskali zawodnicy to 70% (11/15 odbić)

Klasyfikacja końcowa:
1. Paweł Wróbel (SOSW nr 1), Olivier Prajzner (SP nr 11) – 195,6 pkt.
2. Andrzej Płaza (SOSW nr 1), Agnieszka Gierlach (UKS Jagiellonka Medyka) – 194 pkt.
3. Aleksander Bandrowicz (Aktywna Piątka), Filip Harapiński (UKS Jagielonka Medyka) – 193,8 pkt.

II Integracyjna Olimpiada Sportowa jest zwieńczeniem naszej półrocznej aktywności w programie Fundacji PZU „Młodzi niepełnosprawni-sprawni z Fundacją PZU”. Projekt realizowany był od września do końca lutego, w jego ramach prowadziliśmy zajęcia sportowe m.in. z kolarstwa i badmintona. Dzisiejsza impreza to także zachęcenie większej grupy odbiorców do aktywnego spędzania czasu wolnego, a jeśli możemy to zrobić jeszcze w ramach integracji szeroko rozumianej, to jest to świetna sprawa. – dodaje P.Pająk.

Organizatorem zawodów był UKS Gladiator i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 w Przemyślu.
Współorganizatorem: UKS Jagielonka Medyka i Aktywna Piątka.

Zakup nagród, upominków, wyżywienia sfinansowano ze środków Fundacji PZU w ramach realizowanego przez UKS Gladiator projektu „Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU”.

Kolejna edycja Olimpiady już 11 kwietnia.

Anna Fortuna

no images were found