5 lat za przemyt i przekupienie pogranicznika z Przemyśla

15 marca 2014

W sumie pięć osób zostało postawionych w stan oskarżenia przez Prokuraturę Rejonową w Przemyślu, za zorganizowanie grupy przestępczej, zajmującej się przemytem papierosów. Ponadto jednemu z członków grupy został postawiony zarzut wręczenia łapówki strażnikowi granicznemu.

Grupa działała w okresie od lipca 2011. Papierosy były przemycane w okolicach Medyki. Przemytnicy wpadli 21 maja w Starzawie przy próbie przemytu 950 kartonów papierosów, których wartość rynkowa wynosiła 95 tysięcy złotych. Zatrzymania dokonali przemyscy pogranicznicy w spektakularnej akcji z użyciem śmigłowca. Wśród zatrzymanych był także funkcjonariusz Straży Granicznej. Przemycany transport przewożono w samochodzie dostawczym. Szefem grupy był Marek J. 23 latek z Przemyśla. Resztę zatrzymanych osób także stanowili mieszkańcy naszego miasta.

Prokuratura Rejonowa w Przemyślu 12 marca postawiła cięciu z sześciu zatrzymanych osób zarzuty przemytu towarów akcyzowych, przekupienia pogranicznika Przemysława G, który za kwotę 1000 zł ujawnił informacje, będące tajemnicą służbową. Sprawa funkcjonariusza została wyłączona do odrębnego postępowania, które zakończyło się już wyrokiem 2 lat więzienia w zawieszeniu na 5 lat oraz grzywną. Został on także zwolniony ze służby

Pozostałym członkom grupy grozi do 5 lat więzienia.

fot. BOSG