Bezpieczeństwo nad wodą i nauka żeglowania

5 marca 2019

Stowarzyszenie Róża Wiatrów – grupa pasjonatów żeglarstwa wywodzących się z przemyskich harcerskich drużyn wodnych i klubów żeglarskich – opracowało i realizuje w Przemyślu projekt „Żeglować każdy może”. Skierowany jest on głównie do dzieci i młodzieży, ale także rodzice i opiekunowie znajdą coś dla siebie.

W pierwszym etapie  wolontariusze stowarzyszenia odwiedzają przedszkola, opowiadając najmłodszym o historii żeglarstwa w Przemyślu oraz o zasadach bezpiecznego przebywania nad wodą. Prezentowany jest także sprzętu ratunkowy i asekuracyjny, którego używa się w sportach wodnych. Podczas takiego spotkania każde dziecko m.in. poprawnie ubierze kamizelkę ratunkową i dowie się, dlaczego jest ona tak ważna.

Trwa także nabór dzieci z rocznika 2008 – 2011 do szkółki żeglarskiej Optimist, w której będą się uczyć żeglowania łódkami szkoleniowymi typu Optimist, najmniejszymi żaglówkami dla dzieci. Pierwsze zajęcia dla nowej grupy odbędą się w dniu 13 marca o godz. 17:00 w II Liceum Ogólnokształcącym, od wiosny zajęcia obywać będą się na Przystani Wodnej w Przemyślu.
Wszystkie zajęcia prowadzone przez stowarzyszenie są bezpłatne i ogólnodostępne.