Konferencja partii .Nowoczesna w Przemyślu [film – TV Podkarpacka]

8 marca 2016

Wprawdzie żaden z podkarpackich kandydatów .Nowoczesnej nie wszedł do parlamentu, ale parlamentarzyści z innych okręgów postanowili zająć się problemami mieszkańców Podkarpacia. Do końca miesiąca w każdym powiecie w podkarpackim powstanie koło Nowoczesnej. Taką deklarację złożył  szef podkarpackich struktur partii Mirosław Nowak podczas konferencji prasowej w Przemyślu.

Podkarpaccy działacze .Nowoczesnej, widząc rosnące sondaże partii, poczuli wiatr w żagle, mają ambicje aby .Nowoczesna  była  ważnym graczem na scenie politycznej, szczególnie na Podkarpaciu. Skoro nie ma tu ani jednego posła, musi najpierw zbudować mocne struktury i zachęcić do działania posłów z innych, nawet  odległych miejsc w Polsce. Na dzisiejszej konferencji prasowej udowodnili,  że ich starania zostały zauważone w Sejmie i do współpracy zaangażowali się posłowie,  Marta Golbik  z Gliwic, Radosław Lubczyk z Koszalina, a Grzegorz Furgo z Gdyni. Wszyscy zgodnie deklarują, że chcą współpracować z lokalnymi członkami partii oraz działać na rzecz regionu w sejmie. Wczoraj .Nowoczesna otworzyła biuro poselskie w Rzeszowie, które będzie czynne w dni powszednie w godzinach od 8 do 15, urzędować w nim będzie trójka posłów reprezentantów innych części kraju.

Pierwsza sprawa, którą chcą się zająć to propozycja Kukuiz 15 by zbudować mur na polsko – ukraińskiej granicy. Posłowie chcieli porozmawiać o tym z przedstawicielami Straży Granicznej, ale do spotkania nie doszło. Spotkali się natomiast z  wicewojewodą podkarpackim  Panem Witoldem Lechowskim.

Druga sprawa to planowane zmiany w podatku tax Free. Zdaniem Nowoczesnej wprowadzenie ich w życie doprowadzi do bankructwa części firm.

www.tvpodkarpacka.pl