124 -lecie Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu

1 września 2014

Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu obchodzi swój jubileusz 124 -lecia. Z tej okazji zorganizowano krótkie spotkanie z prezentacją multimedialną oraz ognisko.

Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu obchodzi 124 -lecie swojego istnienia. Z tej okazji 30 sierpnia zorganizowano spotkanie z prezentacją multimedialną „Z historycznych kart Towarzystwa Upiększania Miasta i Towarzystwa Przyjaciół Przemyśla i Regionu ( 1980 – 1974 -2014 )” oraz z krótką debatą.

Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu pod tą nazwą działa od roku 1974. Do tego czasu od powstania w 1890 r nosiło nazwę Towarzystwa Upiększania Miasta. To dzięki tej grupie wówczas w Przemyślu m.in.: powstał park, liczne tablice upamiętniające miasto i jego mieszkańców.

W chwili obecnej Towarzystwo zrzesza 240 członków oraz 500 wolontariuszy, którzy opiekują się miejscami historycznymi, przeprowadzają kwesty na rzecz renowacji grobowców, niosą również pomoc osobom starszym, niepełnosprawnym oraz w ramach wolontariatu pomogają na oddziale dziecięcym Wojewódzkiego Szpitala w Przemyślu.

Towarzystwo Przyjaciół Przemyśla i Regionu znane jest również jako organizator m.in.: „Plebiscytu na Przemyślanina Roku” czy też akcji „Zamieniamy makulaturę, szkło, plastiki na witaminy dla dzieci i młodzieży”.