Zaprzysiężenie nowych radnych i prezydenta miasta Przemyśla [galeria zdjęć i filmik]

22 listopada 2018

Dziś odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Przemyślu VIII kadencji, podczas której nowo wybrani radni złożyli ślubowanie. Zaprzysiężono także Wojciecha Bakuna na prezydenta miasta Przemyśla.

Ustępujący prezydent Robert Choma przekazał insygnia władzy swemu następcy, który złożył uroczystą przysięgę.

– Dzisiaj zaczynamy pracę i służbę na rzecz naszego miasta i chciałbym żebyśmy wszyscy o tym pamiętali. Nowo wybranym radnym życzę żebyśmy mieli jak najwięcej czasu, możliwości do merytorycznej dyskusji o kierunkach wspólnych, w których możemy działać na rzecz rozwoju naszego miasta. Nie zapominajmy o tym, że oprócz ,,znaczków” poszczególnych ugrupowań naszym naczelnym celem powinno być przede wszystkim dobro mieszkańców miasta – powiedział prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

W. Bakun podziękował także mieszkańcom za obdarzenie go zaufaniem i wybranie do pełnienia tej funkcji przez najbliższe 5 lat. W swoim przemówieniu, nie kryjąc wzruszenia, podziękował Robertowi Chomie za 16 lat jego służby.

– W tej roli jak tutaj stoimy, obaj jesteśmy debiutantami. Życzę, aby ten łańcuch prezydencki Ci nigdy nie ciążył, życzę pomnażania dobra samorządowego, które w kolejnych kadencjach zostało wypracowane oraz życzę samorządowego szczęścia. Wszystkim Państwu, obecnym i nieobecnym, dziękuję za te 16 lat służby, pracy – powiedział R.Choma.

Kolejnym punktem sesji był wybór przewodniczącego RM. Zgłoszona do tej funkcji przez klub KO Ewa Sawicka została poparta jednogłośnie w tajnym głosowaniu przez wszystkich radnych.

– Dziękuję wysokiej radzie za zaufanie i powierzony mi zaszczyt pełnienia funkcji. Postaram się nie zawieść państwa. Chcę być przewodniczącą wszystkich radnych, ponieważ nie jest ważne, co nas dzieli, najważniejsze jest co nas łączy. Wspólnie musimy działać dla dobra miasta i mieszkańców – powiedziała E.Sawicka.

Podczas następnej sesji radni dokonają wyboru zastępcy przewodniczącego RM, a także wybiorą komisje miejskie, w których będą pracować. Do 30 dni muszą również złożyć oświadczenia majątkowe.

no images were found