Warsztaty dziennikarskie w przemyskim MDK-u

7 października 2014

11 października 2014 roku o godzinie 17:00 w Młodzieżowym Domu Kultury, przy  ul. Św. Józefa 6, w Przemyślu odbędzie się spotkanie z czołową polską reporterką  Lidią Ostałowską. Poprowadzi je naczelny naszej szacownej konkurencji redaktor Hubert Lewkowicz.

Spotkanie, otwarte dla publiczności, jest organizowane w ramach inicjatywy fundacji Instytutu Reportażu oraz Stowarzyszenia inicjatyw Trawnickich „Dziennikarze przeciw dyskryminacji” – cyklu warsztatów skierowanych do dziennikarzy i dziennikarek z lokalnych mediów oraz spotkań z reporterami/reporterkami.

Lidia Ostałowska — absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Za komuny reporterka „Przyjaciółki” i „Itd”, a po przerwie w stanie wojennym dziennikarka „Gazety Wyborczej”. Autorka reportaży o tych, którym trudniej — o mniejszościach narodowych i etnicznych, o kobietach, o młodzieży z subkultur i o wykluczonych oraz współautorka wielu zbiorów reportaży. W 2000 roku ukazało się pierwsze wydanie książki Cygan to Cygan (drugie wydanie 2012), a w 2011 roku książka reportażowa Farby wodne (nominowana do Nagrody Literackiej Nike 2012 oraz do Nagrody Gwarancje Kultury 2012).

Inicjatywa jest realizowana w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z funduszy EOG.