Uczniowie z SP nr 5 laureatami ogólnopolskiego konkursu

7 października 2014

Uczniowie z SP nr 5 w Przemyślu wygrali ogólnopolski konkurs literacko – plastyczny „Wypisz, wymaluj Super Kota”. Konkurs odbył się w ramach programu „Mam kota na punkcie mleka”.

Młodzi przemyślanie z SP nr 5 zostali laureatami konkursu literacko – plastycznego „Wypisz, wymaluj Super Kota”. Konkurs odbył się w ramach programu „Mam kota na punkcie mleka”, którego inicjatorem jest Polska Izba Mleka wraz z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Ta akcja informacyjna skierowana była do dzieci i młodzieży, ich rodziców oraz nauczycieli i miała za zadanie zwiększenie wiedzy na temat racjonalnego odżywiania oraz podkreślić właściwości odżywcze mleka i produktów mleczarskich.

W programie finansowanym z Komisji Europejskiej, budżetu krajowego oraz Funduszu Promocji Mleka udział wzięło ponad 2300 szkół podstawowych i gimnazjów.

Najlepszych 40 prac konkursu literacko – plastycznego opublikowano w książce pt .: „Opowieści pełne mleka, czyli przygody Kota Mleczysława”. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie z Przemyśla Zosia Kojder za opowiadanie „Karolina i Kot Mleczysław” i Michał Bobko za wiersz „Mleczne życie Kota Mleczysława i Kiciulinki Mlekolubnej”. Opiekunem zwycięzców jest nauczycielka języka polskiego Agata Kuźmiek.