Szkoła podstawowa nr 4 pierwszy raz w historii zajęła III miejsce w Szachach Drużynowych

6 grudnia 2014

W dniu 3 grudnia 2014 roku w siedzibie Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli odbył się Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży Szkolnej ( szkół podstawowych ) w Szachach Drużynowych.

Zawody zgromadziły 10 najlepszych czteroosobowych zespołów z całego województwa – mistrzów i wicemistrzów rywalizacji rejonowej. Łącznie w rywalizacji drużynowej startowało 40 młodych ludzi. Zawody rozegrano systemem rudowym po 10 minut dla zawodnika na rozegranie partii. Zaciętej rywalizacji sędziował zespół sędziowski w składzie: Maciej Karasiński –sędzia główny i współorganizator, Jerzy Kuzio – sędzia rundowy, Edward Prochowski – sędzia techniczny i współorganizator. Głównym organizatorem Finału był Zarząd Wojewódzki Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie reprezentowany przez Jacka Bigusa Dyrektora Biura SZS w Rzeszowie. Podczas uroczystego zakończenia zawodów wręczeniu dyplomów i pucharów towarzyszył Piotr Pilch Wicedyrektor PCEN w Rzeszowie Oddział w Przemyślu.

Najlepszą drużyną okazała się Szkoła Podstawowa z Pilzna w składzie: Oliwia Mirowska , Emilia Hals, Piotr Gągała , Kamil Wolak przed Szkołą Podstawową Nr 1 z Brzozowa w składzie Szymon Muszyński, Emilia Wojtas, Remigiusz Florek, Weronika Jamrugiewicz oraz Szkołą Podstawową Nr 4 z Przemyśla w składzie : Bartosz Wac, Sebastian Wac, Dominik Marcinkiewicz i Anna Gdula.

mk